Bradáčová podala kárnou žalobu na svou podřízenou

ČTK ČTK
24. 8. 2012 22:12
Je jí žalobkyně Petra Pavlánová. Zabývala se kauzami Krejčíř či konsolidační agentura
Nová pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová
Nová pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová podala k Nejvyššímu správnímu soudu kárnou žalobu na svou podřízenou, žalobkyni Petru Pavlánovou. Uvedla to v pátek Česká televize (ČT).

Vrchní žalobkyně viní Pavlánovou z nečinnosti a závažných průtahů. Soud by měl rozhodnout během následujících šesti měsíců.

"Pochybení, které kladu dotyčnému státnímu zástupci za vinu, je naprostá nečinnost. To znamená ignorace veškerých dozorových povinností," řekla televizi Bradáčová.

Jaké kauzy údajně Pavlánová protahovala, ale vrchní státní zástupkyně nechtěla sdělit. "Jedná se o věci, které jsou živé. Nemohu o nich informovat," uvedla pouze.

Podle ČT se Pavlánová zabývala například případy spojovanými s Radovanem Krejčířem a v minulosti také kauzou bývalé šéfky České konsolidační agentury Radky Kafkové. Pavlánová televizi jen řekla že o žalobě ví, a dál věc nechtěla komentovat. 

Lenka Bradáčová byla jmenována pražskou vrchní státní zástupkyní na konci července po týdnech dohadů, politických přestřelek, schůzek a rozhovorů s dalšími současnými nebo bývalými státními zástupci o tom rozhodl nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

"Vrchní státní zastupitelství v Praze se proslavilo, ať už dobře, či špatně, několika velkými hospodářskými kauzami, které dopadly či vícekrát nedopadly dobře," řekla Aktuálně.cz Bradáčová poté, co Blažek oznámil její jmenování.

"To je jediná živá složka toho úřadu. Samozřejmě také tam chci začít pracovat, aby se ty výsledky změnily," dodala tehdy Bradáčová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy