reklama
 
 

Bradáčová podala kárnou žalobu na svou podřízenou

24. 8. 2012 22:12
Je jí žalobkyně Petra Pavlánová. Zabývala se kauzami Krejčíř či konsolidační agentura

Praha - Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová podala k Nejvyššímu správnímu soudu kárnou žalobu na svou podřízenou, žalobkyni Petru Pavlánovou. Uvedla to v pátek Česká televize (ČT).

Vrchní žalobkyně viní Pavlánovou z nečinnosti a závažných průtahů. Soud by měl rozhodnout během následujících šesti měsíců.

"Pochybení, které kladu dotyčnému státnímu zástupci za vinu, je naprostá nečinnost. To znamená ignorace veškerých dozorových povinností," řekla televizi Bradáčová.

Jaké kauzy údajně Pavlánová protahovala, ale vrchní státní zástupkyně nechtěla sdělit. "Jedná se o věci, které jsou živé. Nemohu o nich informovat," uvedla pouze.

Podle ČT se Pavlánová zabývala například případy spojovanými s Radovanem Krejčířem a v minulosti také kauzou bývalé šéfky České konsolidační agentury Radky Kafkové. Pavlánová televizi jen řekla že o žalobě ví, a dál věc nechtěla komentovat. 

Lenka Bradáčová byla jmenována pražskou vrchní státní zástupkyní na konci července po týdnech dohadů, politických přestřelek, schůzek a rozhovorů s dalšími současnými nebo bývalými státními zástupci o tom rozhodl nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

"Vrchní státní zastupitelství v Praze se proslavilo, ať už dobře, či špatně, několika velkými hospodářskými kauzami, které dopadly či vícekrát nedopadly dobře," řekla Aktuálně.cz Bradáčová poté, co Blažek oznámil její jmenování.

"To je jediná živá složka toho úřadu. Samozřejmě také tam chci začít pracovat, aby se ty výsledky změnily," dodala tehdy Bradáčová.

autor: ČTK | 24. 8. 2012 22:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama