reklama
 
 

Bradáčová oklamala soudkyni, tvrdí šéf ROP Severozápad

12. 6. 2012 11:55
Podle ředitele mělo státní zastupitelství uvést falešnou záminku k prohlídce jeho úřadu

Ústí nad Labem - Ředitel dotačního úřadu Severozápad Pavel Markvart obvinil státní zastupitelství, že při policejní prohlídce oklamalo soudkyni. Policie si podle něj odnesla i dokumenty, které nemohly mít souvislost s vyšetřováním. 

Markvart konkrétně jmenoval náměstkyni krajského státního zástupce Lenku Bradáčovou, která údajně žádost o prohlídku podala.

Policie si přišla na dotační a na krajský úřad pro dokumenty 1. června a odešla až v sobotu ráno. Bradáčová obvinění označila za nepravdivá, tento případ prý ani sama nedozoruje.

"Považuju ten policejní zásah za nepochopitelný. Dostali jsme příkaz k domovní prohlídce nebytových prostor, odůvodněný tím, že se uvažuje o rozšíření obvinění pana Kušnierze a další," řekl Markvart.

Petr Kušnierz byl Markvartovým předchůdcem v křesle ředitele dotačního úřadu, vloni v březnu byl zatčen a následně i obžalován z přijímání úplatků při vyřizování dotací.

"Skutečný zájem policie je zřejmě jiný, než jaký popsala v žádosti o domovní prohlídku. Policisté mi řekli, že se mám zeptat paní Bradáčové. Já se paní Bradáčové na nic ptát nebudu, paní Bradáčová oklamala soudkyni Okresního soudu v Ústí nad Labem, když naprosto falešně popsala důvody pro domovní prohlídku," prohlásil Markvart.

Policisté se přitom podle úřadu chovali korektně, ale zároveň po Markvartovi prý chtěli podepsat i protokol, že prohlídka proběhla přímo u něj doma. Markvart tvrdí, že jeho podřízeným odmítali říct, co přesně hledají; prý to poznají, až to uvidí. Nakonec si odnesli dokumentaci ke čtyřem projektům, včetně zápisů z porad.

Bradáčová: Jsou to fabulace

Markvart obvinění zopakoval ještě několikrát. "Napíšu si jakékoli zdůvodnění s tím, že 'hloupá soudkyně' uvěří 'chytré státní zástupkyni', a pak si můžu v tom baráku dělat, co chci," řekl.

Bradáčovou Markvartovy výroky překvapily. "Jedná se o bezprecedentní útok na práci soudu a státního zastupitelství, o dehonestaci soudkyně Okresního soudu v Ústí nad Labem. Bez jakýchkoli informací o věci se k ní ředitel Markvart vyjadřuje, fabuluje a záměrně se snaží klamat veřejnost," řekla Bradáčová.

Spekulací je podle Bradáčové mimo jiné spojitost prohlídky s Kušnierzovým případem.

Dotační úřad je středem pozornosti hlavně poslední rok a čtvrt. Vše začalo v březnu 2011 zadržením Kušnierze; už tehdy na úřadu zajišťovala dokumenty policie. Zároveň úřad kontrolují auditoři a ministerstva, kteří našli řadu dílčích pochybení a minimálně v jedenácti případech už navrhují krátit dotace.

Dotační program je navíc od začátku června na žádost ministerstva pro místní rozvoj zcela zastavený, nemůže tedy přijímat žádosti. Celkem má ROP Severozápad v Ústeckém a Karlovarském kraji rozdělit 19 miliard korun, z toho 16 miliard je už vázaných smlouvami.

autor: ČTK | 12. 6. 2012 11:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama