Boss Starka musí proplatit 3milionovou směnku Krejčíře

Markéta Chaloupská
18. 3. 2010 11:30
Dnes o tom rozhodl soud
Jaroslav Starka
Jaroslav Starka | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalový boss a příbramský podnikatel Jaroslav Starka musí zaplatit směnku uprchlého podnikatele Jaroslava Krejčíře na 3,2 milionu korun.

Dnes o tom rozhodl pražský vrchní soud.

Peníze nepůjdou na účet Krejčíře, ale zinkasuje je stát - konkrétně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Právně budou peníze patřit Krejčířovi, nebude s nimi ale moci nijak nakládat.

Starkova směnka se našla spolu s další, na 44 milionů,  v Krejčířově vile. Ani tu ale Starka nesplácí, podle Lidových novin podal kvůli loňskému potvrzení platebního rozkazu dovolání k Nejvyššímu soudu a požádal o odklad placení.

Sám Starka platnost obou směnek zpochybňuje. Tvrdí, že od Krejčíře miliony nikdy nedostal.

"K plnění prostě nedošlo," řekl už dříve Aktuálně.cz Starkův právní zástupce Julius Kramarič.

Úřadům se i přes tento úspěch pravděpodobně podařilo zablokovat jen zlomek skutečného majetku Radovana Krejčíře. Například na švýcarská konta nedosáhly vůbec a teprve po odjezdu Krejčíře ze Seychel do Jihoafrické republiky se ukázalo, že od útěku z černošické vily žil právě z ukrytého majetku v Česku.

Já tobě, ty mně

Fotbalového bosse Starku zadržela policie v listopadu 2006 kvůli podezření z podílu na únosu a smrti Krejčířova otce, šetření případu dosud neskončilo.

Policisté totiž dlouho dobu čekali na výslech samotného Krejčíře, který se několikrát nechal slyšet, že o případu hodně ví. V řadě rozhovorů Krejčíř nepřímo mluvil o tom, že v únosu je "namočen" právě příbramský podnikatel. Jednoznačné důkazy k vyřešení případu jim ale chyběly. Kriminalisté ho vyslechli 10. března.

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Aktuálně

Krejčíř, který je v Česku stíhán za daňové podvody, přípravu vraždy a únos, policii utekl v roce 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích.

V Jihoafrické republice "přicestoval" před třemi lety, a to na falešný pas.

Chce ČR Krejčíře doma?

Česko se několikrát marně snažilo o jeho vydání, ale zatím bez úspěchu. Nedávno ale televize Nova upozornila, že jihoafrická velvyslankyně v Česku Celia-Sandra Botha českým úřadům vzkázala, aby dodaly lepší podklady, předchozí prý měly nedostatky.

"Je důležité, aby Češi podali požadavek odpovídajícím způsobem, aby právní systém JAR mohl podle té dohody postupovat," řekla velvyslankyně.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy