Bookmakeři ztrácejí víru, že se Dalík vrátí. Lze si vsadit i na to, že z vězení zařídí další pandury

Jan Singer
Aktualizováno 1. 9. 2016 12:06
Lidé si mohou vsadit na to, zda odsouzený lobbista Marek Dalík během čtvrtka nastoupí do vězení, jak mu určil soud. Jelikož Dalík ve středu vycestoval do zahraničí, sázková kancelář Fortuna vypsala kurzy, jestli nastoupí do vězení včas. Podle mluvčího firmy Martina Lánského zaznamenala sázková kancelář po večerních zprávách zvýšený zájem o Dalíkovu „nedochvilnost“. Důvodem byla spekulace, která se objevila v průběhu včerejšího večera, že Dalík je nyní v Argentině.
Foto: Jakub Plíhal

Praha – Bookmakeři přestávají odsouzenému lobbistovi Marku Dalíkovi, kterému během čtvrtka vyprší termín nástupu do vězení, věřit. Kurz na jeho včasný nástup do vězení je nyní prakticky totožný s jeho případnou nedochvilností. Přitom ještě ve středu byl kurz na Dalíkův včasný příchod 1,2 ku jedné. Na nedochvilnost si naopak zájemci mohli vsadit v kurzu 3,6 ku jedné.

"Bookmakeři se musí řídit aktuálním podílem sázek. Jelikož po večerních zprávách začali lidé více sázet, že Dalík včas nenastoupí, jsou nyní kurzy téměř vyrovnané," vysvětlil mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Martin Lánský, proč se nyní kurzy od sebe liší o pět setin, přičemž s kurzem 1,8 ku jedné mírně převažuje varianta, že Dalík do vězení nastoupí.

Sázkaři se však oproti bookmakerům přiklání v poměru 60:40, že Dalík do věznice včas nenastoupí. "Dalíkův odlet do zahraničí méně než 36 hodin před nástupem do vězení se dnes dopoledne stal zprávou dne. Vyvolal tak pochybnosti, zda soudu nepošle pohlednici z Baham, Jihoafrické republiky nebo jiné oblíbené destinace, kam tradičně míří čeští ekonomičtí migranti," vysvětlil narůstající zájem mluvčí Fortuny. 

Dalík nemusí soudu prozrazovat, kde se nachází před výkonem trestu. Soud to také nezjišťuje. "Věříme, že včas do vězení nastoupí," řekla Aktuálně.cz mluvčí pražského městského soudu Marketa Puci.

Fortuna dále nabízí sázku, jestli se Marek Dalík ve věznici ožení, zda uteče nebo bude předčasně propuštěn. V kurzu 9999 ku jedné je také možné si vsadit, jestli z věznice zrealizuje zakázku pro ministerstvo obrany na 100 a více vozidel Pandur. 

"Věříme, že Marek Dalík dodrží slovo a do věznice se včas dostaví. Koneckonců ještě nevyčerpal všechny právní možnosti své obrany. Praxe zároveň ukazuje, že lidé jeho formátu mohou v Česku dělat velký byznys i z vězení, a s podporou neurologa nejsou vyloučené ani výlety odsouzených k moři, tak kam by utíkal,“ dodal hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Dvě kauzy. Dva bývalí političtí exponenti před soudy. Mění roční podmínka pro Janu Nagyovou vývoj celé kauzy? A jak se obhajuje Marek Dalík? Rozhovor s novináři Petrem Honzejkem a Vladimírem Šnídlem | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy