Boj s pervitinem v českém příhraničí

Boj s pervitinem v českém příhraničí
Folmava je malebná vesnička, součást obce Česká Kubice u hranice CHKO Český les.
Na malebnosti jí ale ubírá typický příhraniční byznys.
Nabízí spoustu služeb hlavně pro německé sousedy.
Součástí obce jsou i vietnamské tržnice. Právě ty jsou v poslední době spojovány s prodejem drog, převážně pervitinu.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
22. 3. 2013 9:37

Folmava - Vstup ČR do Schengenu usnadnil obchod s pervitinem v českém příhraničí. Droga, pro kterou si jezdí Němci do českých příhraničních měst, je k dostání zpravidla na vietnamských tržnicích. Ve Folmavě na Domažlicku zřídili novou policejní stanici.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy