Bohemians míří do Ostravy. Na stadionu se soudit nebude

ves
16. 5. 2008 15:20
Ostravská policie se na rizikový zápas chystá
Ostří hoši mezi fanoušky Bohemians 1905
Ostří hoši mezi fanoušky Bohemians 1905 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fanoušci ostravského Baníku se nemusejí bát, že by je policisté přímo z "kotle" vodili k soudci, který by úřadoval v útrobách stadionu.

Ostravský krajský soud s podobnou akcí, jakou nyní zkoušejí pražské osudy na stadionech Sparty a Slavie, nepočítá. Ostrava je vedle Prahy v problému rowdies jedno z nejrizikovějších míst v zemi. Situaci tam navíc zhoršují i radikální fanoušci z Polska.

"Při zápase Ostravy s Bohemians žádný soud na stadionu nebude a ani do budoucna s něčím podobným nepočítá," říká jednoznačně mluvčí soudu Sabina Muříková.

Podle ní je opatření organizačně náročné a soud pochybuje o efektu. "Z naší strany k tomu není vůle. Spíš je nutné na stadionu zajístit bezpečnostní opatření a až pokud se něco stane budeme to řešit zde u soudu," dodala. 

Už zmíněný zápas baníku s pražskými Bohemians patří podle policie mezi rizikové. Vyhrotit situaci může i fakt, že Bohemians mohou v posledním zápase sestoupit do druhé ligy.

Ostré jádro "Klokanů" patří podle expertů policejního prezidia k levicovým extremistům.

Čtěte více: Fotbalová pohádka. Fanoušci vrátili Klokany do ligy

Ostravští policisté se chystají hlídat fanoušky Bohemians už od jejich příjezdu na vlakové nádraží.

"Vlak s příznivci FC Bohemians by měl dorazit kolem poledne. V akci budou i příslušníci antikonfliktního týmu správy Severomoravského kraje. Policisté budou příznivce pražského klubu doprovázet na stadion i cestou zpátky," uvedla mluvčí severomoravských policistů Soňa Štětínská. 

 

Právě se děje

Další zprávy