Boeing společnosti ČSA zasáhl blesk, cestující do Prahy mají zpoždění i 24 hodin

Domácí Pavel Mazanec Domácí, Pavel Mazanec
2. 1. 2020 20:08
Ve čtvrtek brzy ráno mělo z libanonského hlavního města Bejrútu vzlétnout letadlo společnosti ČSA, které by mířilo do Prahy. Boeing 737-800 ale v momentě, kdy dosedal na přistávací dráhu bejrútského letiště, zasáhl blesk. Letadlo proto nemohlo odstartovat a na letišti v Libanonu uvízlo celkem 132 pasažérů, kteří chtěli vyrazit do Česka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

"Rozsah poškození stroje zjišťujeme, letadlo se aktuálně nachází v Bejrútu," řekl pro Aktuálně.cz ve čtvrtek večer Tomáš Brejcha, zastupující tiskový mluvčí ČSA. "Ano, linka nakonec musela být zrušena a cestující budou přesměrováni na linky jiné," doplnil.

Podle jedné z českých cestujících, která nechtěla být jmenována, redakce nicméně její identitu zná, České aerolinie původně přes zákaznickou linku sdělily, že do Bejrútu pošlou letadlo nové. Pasažéři zrušeného letu na něj ale čekali marně. Nakonec jim byla přidělena místa v jiných letadlech.

Do cílové destinace Praha se cestující dostávají oklikou. "Po dlouhých peripetiích nás rozházeli na jiné lety. Já do Prahy letěla přes Katar. Celkové zpoždění bude okolo 24 hodin," uvedla Češka.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy