Boeing společnosti ČSA zasáhl blesk, cestující do Prahy mají zpoždění i 24 hodin

Domácí Domácí, Pavel Mazanec
2. 1. 2020 20:08
Ve čtvrtek brzy ráno mělo z libanonského hlavního města Bejrútu vzlétnout letadlo společnosti ČSA, které by mířilo do Prahy. Boeing 737-800 ale v momentě, kdy dosedal na přistávací dráhu bejrútského letiště, zasáhl blesk. Letadlo proto nemohlo odstartovat a na letišti v Libanonu uvízlo celkem 132 pasažérů, kteří chtěli vyrazit do Česka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

"Rozsah poškození stroje zjišťujeme, letadlo se aktuálně nachází v Bejrútu," řekl pro Aktuálně.cz ve čtvrtek večer Tomáš Brejcha, zastupující tiskový mluvčí ČSA. "Ano, linka nakonec musela být zrušena a cestující budou přesměrováni na linky jiné," doplnil.

Podle jedné z českých cestujících, která nechtěla být jmenována, redakce nicméně její identitu zná, České aerolinie původně přes zákaznickou linku sdělily, že do Bejrútu pošlou letadlo nové. Pasažéři zrušeného letu na něj ale čekali marně. Nakonec jim byla přidělena místa v jiných letadlech.

Do cílové destinace Praha se cestující dostávají oklikou. "Po dlouhých peripetiích nás rozházeli na jiné lety. Já do Prahy letěla přes Katar. Celkové zpoždění bude okolo 24 hodin," uvedla Češka.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy