Blok proti islámu vyloučil právničku Samkovou. Nedělala "košer" věci, vysvětluje strana

Radek Bartoníček Marek Pokorný Radek Bartoníček, Marek Pokorný
Aktualizováno 1. 4. 2016 19:27
Advokátka Klára Samková už nepůsobí v Bloku proti islámu. Partaj, do níž vstoupila poté, co odešla od Úsvitu přímé demokracie, ji vyloučila - údajně proto, že vynášela informace a poškozovala hnutí na veřejnosti.
Klára Samková už není ani v Bloku proti islámu
Klára Samková už není ani v Bloku proti islámu | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Advokátka Klára Samková opouští další politickou stranu. Od TOP 09 a Úsvitu přímé demokracie přešla k Bloku proti Islámu, který ji nyní ze svých řad vyloučil. Samková to uvedla na svém facebookovém profilu a Aktuálně.cz ji potvrdil mluvčí Bloku proti islámu David Štěpán.

"Protože Blok doposud evidentně neinformoval o tom, že jsme byla z tohoto sdružení vyloučena, sděluji nyní všem, že jsem byla ke dni 11. 3. 2016 vyloučena pro jeho údajné poškozování na veřejnosti," napsala Samková.

Samková spory přiznává. "Napsala jsem na Facebook, že si fakt nemyslím, že by poslanci Úsvitu měli jezdit na parlamentní výjezdy do islámských zemí. A hlavně jsem byla moc aktivní," řekla Aktuálně.cz.

Podle dopisu, který jí zaslal předseda Akční rady hnutí Robert Metelec, hlasovalo pro její vyloučení šest členů rady, jeden se zdržel a nikdo nebyl proti. Metelec vyloučení zdůvodňuje tím, že Samková vynášela informace o vnitřních rozporech v bloku, rozeslala všem členům rady smlouvu o spolupráci s Usvitem a měla mnoho kritických komentářů na Facebooku.  

Dalším důvodem bylo ale také to, že se dostala do sporu s předsedou tohoto spolku Martinem Konvičkou, kterého přitom původně zastupovala jako advokátka, když byl obviněný z trestného činu podněcování nenávisti.

"Pan Konvička se nakonec rozhodl paní Samkovou vyměnit. Některé věci, které dělala, totiž nebyly košer," řekl Aktuálně.cz mluvčí Bloku David Štěpán. Bližší podrobnosti nechtěl sdělit, pouze uvedl, že nepostupovala tak, aby svého klienta nepoškozovala. "Pan Kovnička nebyl spokojený, jak při jeho obhajobě postupovala. Mimo jiné zveřejnila o jeho kauze některé věci, které zveřejňovat neměla, což ona jako právnička věděla," podotkl.

Její konec ve straně však nemusí být definitivní. "Zvažují podání žaloby na neplatnost vyloučení, protože ani vyloučit mě nezvládli v souladu se stanovami. Upřímně, jsem stále více a více zděšena, když vidím, kdo všechno se cítí být způsobilý k vedení této země," dodala.

Samková tedy v současnosti v žádné straně nepůsobí. V minulosti měla Samková mimo jiné blízko k místu soudkyně Ústavního soudu, do kterého ji navrhl tehdejší prezident Václav Klaus. Senát se ale proti její volbě postavil a ona se soudkyní nestala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy