Češi jsou dobří lidé, měli by se zase semknout, přejí do nového roku české osobnosti

Tereza Patočková Domácí Tereza Patočková, Domácí
1. 1. 2021 10:00
Lidé by měli více držet pospolu a být vůči sobě solidární a ohleduplní, jako tomu bylo během první vlny covidu. Shodla se na tom většina osobností, které Aktuálně.cz oslovilo s otázkou, co by čtenářům Aktuálně.cz popřály do roku 2021. Mnozí přejí mnoho sil v boji s epidemií koronaviru a brzký návrat do běžného života. A také děkují zdravotníkům a lidem v první linii.
Foto: Economia

Tomáš Halík, kněz

Přeji nám všem, abychom si v náročném novém roce zachovali zdravý úsudek, vnitřní pokoj, vytrvalost naděje a imunitu vůči virům, které ochromují tělo, i těm, které devastují duši.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy