Běsnící manžel se k ženě a dětem dobýval sekerou

Zpravodajská směna
4. 12. 2009 10:55
Rodina se před opilým mužem zamkla v koupelně, on rozsekal dveře

Sedlčansko - Drama jako vystřižené ze slavného filmu Osvícení se odehrálo ve středu na Sedlčansku. Opilý muž tam zaútočil na své blízké.

Agresor nejprve napadl svou ženu pěstmi a kopanci, rozbil jí i mobilní telefon. Když se společně se dvěma syny schovala v koupelně, vydal se do sklepa pro sekeru.

Vyhrožoval, že nejprve zabije je a pak i sebe. Podle všeho přitom nešlo o plané hrozby, muž se začal do koupelny opravdu prosekávat.

Když se ovšem dostal dovnitř, jeho blízcí už byli pryč - zachránili se skokem z okna.

Útočníka policie vykázala z bytu a vede proti němu zkrácené přípravné řízení za násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Hrozí mu rok za mřížemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy