reklama
 
 

Benešov bojuje s nedostatkem zdravotních sester. Nemocnice přijme šestnáct Ukrajinek

5. 4. 2019 15:42
Benešovská nemocnice přijme zdravotní setry z Ukrajiny. Vybrala si už 16 zdravotnic, které by měly postupně přijíždět. V první vlně v létě nastoupí jedna všeobecná sestra a jedna zdravotnická záchranářka, dalších osm všeobecných či praktických sester dorazí na podzim a zbylých šest do konce letošního roku nebo začátkem roku příštího.

Ukrajinské zdravotnice budou pracovat napříč nemocnicí na různých odděleních. Tento krok by měl přispět ke stabilizaci zdravotnického personálu, informovala Markéta Zikmundová z nemocnice.

Nemocnice novým kolegyním zajistí ubytování a výuku českého jazyka. Jde o pracovnice, které na Ukrajině vystudovaly zdravotnické školy a mají ve většině případů mnohaletou praxi v oboru.

V Benešově budou nabírat zkušenosti a pracovat rok pod přímým vedením přiděleného školitele z řad zaměstnanců nemocnice. Ihned se zapojí do přípravy na aprobační zkoušku, která je nutností pro plné uznání odborné způsobilosti.

"Aktuálně jsme vybrali jednu záchranářku na ARO, všeobecnou a praktickou sestru na neurologii, šest všeobecných a jednu praktickou sestru na interní oddělení. To se v současné době rekonstruuje a modernizuje, a tak pracujeme v provizorních podmínkách. Ovšem až se letos po rekonstrukci opět rozšíří lůžková kapacita interního oddělení, budeme sestry potřebovat," uvedla hlavní sestra Karin Kápičková.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov má 865 zaměstnanců. "V naší nemocnici v současnosti chybí kolem sedmi úvazků všeobecných či praktických sester, což sice není úplně alarmující číslo v porovnání s jinými nemocnicemi, ale samozřejmě to v našich zdravotnických provozech cítíme," uvedl ředitel řízení lidských zdrojů Miroslav Kolanda.

Pro urychlení administrativního procesu se benešovská nemocnice přihlásila do speciálního projektu ministerstva průmyslu a obchodu. Ministerstvo zdravotnictví pak v rámci tohoto projektu přijímá žádosti týkající se zdravotnických pracovníků.

autor: ČTK | 5. 4. 2019 15:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama