Bém ve sporu o knihovnu lže, odhaluje v blogu Hvížďala

stk
19. 10. 2007 18:00
Radnice se s Ježkem dohodla, teď na něj svaluje vinu
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražský magistrát od začátku věděl, že zadání architektonické soutěže vypsané na budovu nové Národní knihovnu je chybné. A svým rozhodnutím tuto chybu posvětil. Šlo totiž o dohodu s vedením knihovny, píše ve svém blogu na Aktuálně.cz publicista Karel Hvížďala.

Primátor Pavel Bém se nyní snaží svalit veškerou vinu na ředitele knihovny Vlastimila Ježka. Obviňuje jej, že soutěž špatně připravil, a může tudíž za to, že se pro knihovnu musí hledat nové místo.

Foto: Aktuálně.cz

Hvížďala: Debata na Nově o Chobotnici - selhání ČT i Novy a lži politiků

Primátor Bém zatím naposledy obvinil ředitele Ježka ze špatně připravené soutěže ve čtvrtek v televizi Nova, kde o projektu diskutoval s architektem Kaplickým. Ježek se debaty nezúčastnil.

O duelu architekta Kaplického a primátora Béma v televizi Nova - čtětě ZDE

Co si o vývoji v případu Kapického projektu myslí blogeři Aktuálně.cz? Čtěte sami:

Foto: Aktuálně.cz

Zajímavý blob na nevhodném místě
Národní knihovně fandím, architektu Kaplickému také. Nefandím ale blobu na Letné. Budova, která bude domovem literárního bohatství národa by měla svou vizuální stránkou odpovídat tomu, co bude obsahovat. Měla by tomu ale odpovídat také svou účelností.

Foto: Aktuálně.cz

Chobotnice jako prubířský kámen stranické disciplíny
Jako závan starých časů na mě působí administrativní rozhodnutí komunálních politiků, jejichž kulturní negramotnost můžeme měřit pouhým výčtem jiných akcí, které na rozdíl od zpolitizované kauzy knihovny zůstaly či nadále zůstávají bez povšimnutí a mají tedy zelenou.

Foto: Aktuálně.cz

Není Chobotnice jako chobotnice
Pan architekt Kaplický byl sice v debatě s Bémem na Nově nad věcí, ale vnitřně smutný a obávám se již moc nevěřící, že jeho knihovnická CHOBOTNICE může porazit tu Bémovu pražskou chobotnici. Primátor se zaštítil budoucím hlasováním, které dopadne, jak naznačil zastupitelé již dnes veřejně odmítají Kaplického návrh, na kameru se někteří vyjádřili nevybíravými slovy chrchel, hlen, hnus

Foto: Aktuálně.cz

O knihovně a nadutosti
Ani nevíte, jak tyto události s panem architektem Kaplickým prožívám. Jak strašně se musí člověk, který zasvětil svůj život kráse, fantazii a tvořivosti, cítit při potýkání se s hloupostí, zabedněností a maloměšťáctvím zdejších komunálních politiků!


 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Podmínky pro získání českého občanství se možná zpřísní. Žadatelé mají prokazovat mj. přestupkovou bezúhonnost. Vládní novelu podpořila Sněmovna

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Policisté a celníci možná získají právo nasadit botičku řidičům s dluhy za přestupky

Policisté a celníci možná získají právo odebrat na místě registrační značku vozu nebo nasadit takzvanou botičku autům řidičů s nesplaceným dluhem za dřívější dopravní přestupek. Předpokládá to vládní novela, která v dnešním úvodním kole podpořila sněmovna. Změna má pomoci vymáhat pokuty především od cizinců. Nyní ji posoudí bezpečnostní výbor.

Proces vymáhání postihů je složitý a motoristé páchají přestupky opakovaně. Podle důvodové zprávy zůstává neuhrazeno zhruba 60 procent pokut, které policie nevybere na místě. Obecní úřady pak od zahraničních provozovatelů aut vymůžou mezi 28 a 57 procenty pokut.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy