Bém ve sporu o knihovnu lže, odhaluje v blogu Hvížďala

stk
19. 10. 2007 18:00
Radnice se s Ježkem dohodla, teď na něj svaluje vinu
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražský magistrát od začátku věděl, že zadání architektonické soutěže vypsané na budovu nové Národní knihovnu je chybné. A svým rozhodnutím tuto chybu posvětil. Šlo totiž o dohodu s vedením knihovny, píše ve svém blogu na Aktuálně.cz publicista Karel Hvížďala.

Primátor Pavel Bém se nyní snaží svalit veškerou vinu na ředitele knihovny Vlastimila Ježka. Obviňuje jej, že soutěž špatně připravil, a může tudíž za to, že se pro knihovnu musí hledat nové místo.

Foto: Aktuálně.cz

Hvížďala: Debata na Nově o Chobotnici - selhání ČT i Novy a lži politiků

Primátor Bém zatím naposledy obvinil ředitele Ježka ze špatně připravené soutěže ve čtvrtek v televizi Nova, kde o projektu diskutoval s architektem Kaplickým. Ježek se debaty nezúčastnil.

O duelu architekta Kaplického a primátora Béma v televizi Nova - čtětě ZDE

Co si o vývoji v případu Kapického projektu myslí blogeři Aktuálně.cz? Čtěte sami:

Foto: Aktuálně.cz

Zajímavý blob na nevhodném místě
Národní knihovně fandím, architektu Kaplickému také. Nefandím ale blobu na Letné. Budova, která bude domovem literárního bohatství národa by měla svou vizuální stránkou odpovídat tomu, co bude obsahovat. Měla by tomu ale odpovídat také svou účelností.

Foto: Aktuálně.cz

Chobotnice jako prubířský kámen stranické disciplíny
Jako závan starých časů na mě působí administrativní rozhodnutí komunálních politiků, jejichž kulturní negramotnost můžeme měřit pouhým výčtem jiných akcí, které na rozdíl od zpolitizované kauzy knihovny zůstaly či nadále zůstávají bez povšimnutí a mají tedy zelenou.

Foto: Aktuálně.cz

Není Chobotnice jako chobotnice
Pan architekt Kaplický byl sice v debatě s Bémem na Nově nad věcí, ale vnitřně smutný a obávám se již moc nevěřící, že jeho knihovnická CHOBOTNICE může porazit tu Bémovu pražskou chobotnici. Primátor se zaštítil budoucím hlasováním, které dopadne, jak naznačil zastupitelé již dnes veřejně odmítají Kaplického návrh, na kameru se někteří vyjádřili nevybíravými slovy chrchel, hlen, hnus

Foto: Aktuálně.cz

O knihovně a nadutosti
Ani nevíte, jak tyto události s panem architektem Kaplickým prožívám. Jak strašně se musí člověk, který zasvětil svůj život kráse, fantazii a tvořivosti, cítit při potýkání se s hloupostí, zabedněností a maloměšťáctvím zdejších komunálních politiků!


 

 

Právě se děje

Další zprávy