reklama
 
 

Bělobrádek: Do konce roku řeknu, zda budu dál v politice. Už jsem se rozhodl, ale vše má svůj čas

4. 10. 2016 10:36
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek chce letos oznámit, zda bude dál působit v politice, nebo jestli se stáhne z veřejného života kvůli roztroušené skleróze, kterou trpí. “Mám mandát předsedy KDU-ČSL do příštího roku, a zda budu pokračovat v dalších letech, oznámím ještě letos,” přiznal Bělobrádek s tím, že už je rozhodnutý, ale nechce zatím nic prozrazovat. Pokud by se Bělobrádek rozhodl odejít z politiky, jeho pravděpodobným nástupcem by se na jaře 2017 stal nynější místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka.

PrahaPavel Bělobrádek stojí v čele KDU-ČSL už šest let. A po celou tu dobu říká, že jeho budoucnost v politice je velmi omezená, trpí totiž vážnou nemocí – roztroušenou sklerózou. V nejbližší době proto svým spolustraníkům ozřejmí, jak vidí své další působení ve veřejném životě.

“Mám mandát předsedy KDU-ČSL do příštího roku, a zda budu pokračovat v dalších letech, oznámím ještě letos,” řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Už je prý v podstatě rozhodnutý, zatím ale nechce prozrazovat jak: “Mistr Sun nás učí, ať už jde o taktiku, nebo strategii, že vše má svůj čas.”

Připustil, že jednou z variant, které zvažuje, je také úplný odchod z politiky a všech funkcí. Své rozhodnutí pak oznámí straníkům. “Mělo by to být na nějakém stranickém jednání, buď na celostátním výboru, nebo celostátní konferenci.”

Pokud by se Bělobrádek rozhodl odejít z politiky, jeho pravděpodobným nástupcem by se na jaře 2017 stal nynější místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Očekávám úspěch

Co se výhledu před krajskými volbami týče, chce vicepremiér vylepšit výsledky z minulého klání v roce 2012. Tehdy lidovci získali po republice 42 krajských mandátů a několik dalších v rámci společných kandidátek. Že se v některých celorepublikových průzkumech KDU-ČSL pohybuje na hraně volitelnosti, si Bělobrádek nepřipouští, jejich stranické výzkumy údajně říkají něco jiného.

“Pod mým vedením, protože jsem skromný, tak to musím říci, jsme v každých volbách posílili, ve všech typech voleb neustále posilujeme. Takže očekávám úspěch i nyní,” zhodnotil Bělobrádek vyhlídky strany.

Do jejího vedení přišel v roce 2010, když partaj vypadla ze sněmovny. V roce 2013 se jí podařilo se do dolní komory parlamentu vrátit, lidovci pod jeho vedením znovu usedli v roce 2014 i do vlády.

Řešení je udělat funkční hotspoty a nelegální ekonomické migranty do Evropy nepouštět, říká vicepremiér Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL. | Video: Martin Veselovský |  19:46

autor: Luboš Kreč | 4. 10. 2016 10:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama