Baumruk byl opět zvolen předsedou Rady České televize

ČTK ČTK
12. 1. 2011 16:48
Novými místopředsedy rady jsou Jaroslav Dědič, Jiří Kratochvíl a Dana Eklová
Jiří Baumruk
Jiří Baumruk | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Staronovým předsedou Rady České televize se ve středu stal opět Jiří Baumruk.

Obhájil tak pozici, do které byl poprvé zvolen v lednu 2007.

Byl jediným navrženým kandidátem a dostal 11 ze 14 možných hlasů.

Rada zvolila také nové místopředsedy Jaroslava Dědiče, Jiřího Kratochvíla a Danu Eklovou, dříve Makrlíkovou.

Mandát v radě Baumrukovi končí letos v červnu.

Baumruk pracoval v redakci sportu ČT v letech 1985 až 2000, nejprve jako komentátor, v posledních osmi letech svého působení jako šéfredaktor a člen vedení ČT.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy