reklama
 
 

Bátora končí jako poradce ministra i v čele D.O.S.T.

8. 12. 2011 6:45
Rozhodl se poté, co ho nepodpořil ani Josef Dobeš, ani jeho spolupracovníci

Praha - Kontroverzní úředník Ladislav Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele hnutí D.O.S.T. Potvrdil to deníku Právo. Důvodem rezignace je podle listu to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

"K mé rezignaci na předsedu akce D.O.S.T. dojde ve čtvrtek v poledne, členové našeho hnutí asi budou překvapeni," řekl Bátora.

Dodal, že si výroky na adresu ministrů financí a zahraničí Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga (oba TOP 09) "všechno moc a moc pokazil", dokonce ve vlastních řadách. Sdružení, které uvažuje o přeměně v politickou stranu, tím ztrácí svou nejvýraznější a mediálně nejznámější tvář.

Bátora dodal, že skončí i v roli Dobešova poradce. "Mám na školství 0,1 úvazku, je logické, jak jistě chápete, že zde také skončím. To bude jen další kapitola," řekl.

Bátora na ministerstvu během půl roku působil jako poradce ministra, později jako šéf personálního odboru a nakonec - po roztržce v koalici - byl zástupcem ředitele kabinetu ministra.

Jak v těchto dnech uvedl deník Insider, ve výše zmíněné funkci měl Bátora základní plat 34 850 korun, osobní příplatek 15 000 korun a příplatek za vedení 8 000 korun, dohromady tedy 57 850 korun.

Ministr Dobeš minulý týden naznačil, že Bátoru vyhodí. Ministrův poradce se totiž v médiích pustil do vládních politiků, především do ministra financí Miroslava Kalouska, nazval ho "ubožáckým šmejdem".

 

autoři: Domácí, ČTK | 8. 12. 2011 6:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama