Batole se vážně popálilo horkým olejem

Report
23. 10. 2009 20:00
Praha - Teprve šestnáctiměsíční dítě se dnes odpoledne poblíž obce Chocerady vážně popálilo horkým olejem.

"Chlapeček utrpěl popáleniny na hlavičce a hrudníku, tedy přibližně na 20% těla, což je u takto malého dítěte mnoho," informovala mluvčí záchranky Středočeského kraje Tereza Janečková.

Benešovští záchranáři k místu nehody vyjížděli pár minut po druhé hodině odpoledne, zatímco dispečerka radila volajícím, aby popálená místa chladili.

"Po příjezdu záchranáři malého chlapce ošetřili a dál chladili popálená místa a tlumili bolest. Následně jej převezli na popáleninové oddělení do vinohradské nemocnice v Praze," uvedla mluvčí.


 

Právě se děje

před 36 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy