Batole se vážně popálilo horkým olejem

Report
23. 10. 2009 20:00
Praha - Teprve šestnáctiměsíční dítě se dnes odpoledne poblíž obce Chocerady vážně popálilo horkým olejem.

"Chlapeček utrpěl popáleniny na hlavičce a hrudníku, tedy přibližně na 20% těla, což je u takto malého dítěte mnoho," informovala mluvčí záchranky Středočeského kraje Tereza Janečková.

Benešovští záchranáři k místu nehody vyjížděli pár minut po druhé hodině odpoledne, zatímco dispečerka radila volajícím, aby popálená místa chladili.

"Po příjezdu záchranáři malého chlapce ošetřili a dál chladili popálená místa a tlumili bolest. Následně jej převezli na popáleninové oddělení do vinohradské nemocnice v Praze," uvedla mluvčí.


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy