Batole rozjelo auto, bouralo a vyvázlo bez zranění

vk
24. 10. 2007 16:20
Je zřejmě nejmladším viníkem dopravní nehody

Mimoň (Českolipsko) - Zřejmě nejmladšímu viníkovi dopravní nehody v historii českého motorismu je teprve 19 měsíců.

Tak staré batole nastartovalo v úterý odpoledne na náměstí v Mimoni vůz Ford Escort. Auto se rozjelo a narazilo do zdi nedalekého domu. Dítě i jeho matka na sedadle spolujezdce vyvázly bez zranění, řekla serveru ceskenoviny.cz mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

"Ford zaparkoval na Mírovém náměstí chlapečkův otec. Odešel do banky, klíček ale nechal v zapalování, aby ve voze mohlo hrát autorádio," cituje server Balákovou.

Aby se dítěti sedícímu v autosedačce na chvíli ulevilo, uvolnila mu matka popruhy. Batole ovšem přelezlo zezadu na místo řidiče a otočilo klíčem v zapalování.

Ačkoli dítě nedosáhlo na spojku, ford se dal do pohybu. Pracovník autorizovaného servisu Ford na dotaz Aktuálně.cz uvedl, že tuto možnost nevylučuje. "Pokud se otočením klíčku chytil startér, auto mohlo ujet takových deset, patnáct metrů," řekl.

Batole způsobilo škodu za 25 000 korun.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 39 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy