Batole rozjelo auto, bouralo a vyvázlo bez zranění

vk
24. 10. 2007 16:20
Je zřejmě nejmladším viníkem dopravní nehody

Mimoň (Českolipsko) - Zřejmě nejmladšímu viníkovi dopravní nehody v historii českého motorismu je teprve 19 měsíců.

Tak staré batole nastartovalo v úterý odpoledne na náměstí v Mimoni vůz Ford Escort. Auto se rozjelo a narazilo do zdi nedalekého domu. Dítě i jeho matka na sedadle spolujezdce vyvázly bez zranění, řekla serveru ceskenoviny.cz mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

"Ford zaparkoval na Mírovém náměstí chlapečkův otec. Odešel do banky, klíček ale nechal v zapalování, aby ve voze mohlo hrát autorádio," cituje server Balákovou.

Aby se dítěti sedícímu v autosedačce na chvíli ulevilo, uvolnila mu matka popruhy. Batole ovšem přelezlo zezadu na místo řidiče a otočilo klíčem v zapalování.

Ačkoli dítě nedosáhlo na spojku, ford se dal do pohybu. Pracovník autorizovaného servisu Ford na dotaz Aktuálně.cz uvedl, že tuto možnost nevylučuje. "Pokud se otočením klíčku chytil startér, auto mohlo ujet takových deset, patnáct metrů," řekl.

Batole způsobilo škodu za 25 000 korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy