Bártova člověka v čele ŘSD nahradí David Čermák

Domácí Domácí
11. 5. 2012 16:20
V čele úřadu vystřídá Reného Porubu, kterého ministr Dobeš odvolal ve čtvrtek

Praha - Novým šéfem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se stal David Černák.

V čele organizace, která nakládá s desítkami miliard korun, vystřídá Reného Porubu, jehož ministr dopravy Pavel Dobeš odvolal ve čtvrtek.

"Na základě jednání s pověřeným ředitelem Reném Porubou v minulém týdnu jsem se následně setkal s možnými kandidáty a po konzultaci s odborníky jsem se rozhodl jmenovat do pozice ředitele ŘSD Davida Čermáka," uvedl ministr Dobeš. 

"S ohledem na dosavadní zkušenosti a kvality z komunikace s kraji, municipalitami, poslanci a především s členy gesčního Hospodářského výboru je prokazatelná jeho odbornost," dodal.

Poruba byl pověřen řízením ŘSD od loňského září a obecně byl považován za člověka exministra dopravy a neformálního šéfa Věcí veřejných Víta Bárty.

Jeho nástupce v čele resortu dopravy Dobeš uvedl, že prioritami nového ředitele ŘSD bude stabilizace této organizace, zkvalitnění komunikace se spolupracujícími subjekty i veřejností nebo dořešení problematiky dálnice D47 a modernizace D1.

Dále bude jeho úkolem úspěšně čerpat prostředky z evropských fondů a připravit projekty pro nové rozpočtové období.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy