Budu kandidovat na šéfa KDU-ČSL, rozhodl se Bartošek. Jurečka a Čunek zatím váhají

ČTK ČTK
22. 10. 2018 12:32
Současný místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se bude na březnovém sjezdu ucházet o funkci předsedy lidovců. Oznámil to na Twitteru. Kandidaturu zvažuje i první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, na rozhodnutí je ale podle něj ještě čas. Zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek se o kandidatuře rozhodne v únoru. Nynější předseda lidovců Pavel Bělobrádek nedávno oznámil, že už nebude funkci, kterou zastává od roku 2010, obhajovat. Bartoška ve čtvrtek nominovali na svém krajském výboru na předsedu strany jihočeští lidovci. Bartošek poté řekl, že se zatím nerozhodl, zda nominaci přijme. K rozhodnutí dospěl přes víkend.
Jan Bartošek chce v roli předsedy lidovců nahradit Pavla Bělobrádka.
Jan Bartošek chce v roli předsedy lidovců nahradit Pavla Bělobrádka. | Foto: Jakub Plíhal
Možnou kandidaturu oznámim na konci října, reaguje Jurečka na možnou pozici šéfa strany lidovců | Video: Radek Bartoníček, František Grossmann
 

Právě se děje

před 19 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy