reklama
 
 

Bárta ubere dálnice, kde lze jezdit bez známky

13. 11. 2010 20:45
Ministerstvo dopravy chystá vyhlášku, která nově zpoplatní 37 km dálnic

Praha - Ministerstvo dopravy zpoplatní od ledna zhruba 37 kilometrů dálnic vedoucích kolem měst, po nichž mohli řidiči dosud jezdit bez dálničních známek. 

Výjimky mají nadále zůstat pouze v regionech s minimálním rozsahem rychlostních komunikací a se značnou vzdáleností od napojení na ně. Vyplývá to z návrhu ministerské vyhlášky, na kterou  upozornila Česká televize a deník Právo.

Výjimka projet bez dálniční známky platila až dosud na zhruba 150 kilometrech dálnic či rychlostních komunikací.

"Necháváme mezi výjimkami ty úseky dálnic, které vedou tzv. odnikud nikam, tzn. nejsou napojeny na celistvou dálniční sít," řekl České  televizi mluvčí miniserstva dopravy Karel Hanzelka.

Nejdelší úsek, kde řidiči o výsadu jet po dálnici zdarma přijdou, je téměř 20 kilometrů dlouhá část dálnice D1 vedoucí přes Brno. Stejný osud zřejmě čeká Beroun, kolem něhož vede dálnice D5 anebo Mladou Boleslav, jež leží u rychlostní komunikaci spojující Prahu s Libercem.

Měta proti plánu ministerstva protestují. "Nám se to extrémně nelíbí. V minulosti s tímto nápadem přišel i pan ministr (dopravy Aleš) Řebíček, toho jsme přesvědčili, že to není úplně správné řešení," poznamenal mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati.

Nesouhlas se zpoplatněním dálnice D1 v úseku od Kývalky po Slatinu podle deníku Právo vyjádřil v takzvaném meziresortním připomínkovém řízení Jihomoravský kraj.

autor: Domácí | 13. 11. 2010 20:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama