Barmanku z přepadené herny chtěli lupiči upálit

Zpravodajská směna
30. 11. 2009 15:30
Dívku uvěznili na záchodě, naštěstí se ale dostala ven

Jirkov - Jen těsně unikla barmanka z jirkovské herny smrti upálením.

Podnik ve Vinařické ulici, kde dnes v noci obsluhovala, přepadli ve čtyři hodiny ráno tři lupiči. Poté, co vybrali peníze z výherních automatů, podnik zapálili.

Ještě předtím ale zavřeli ženu na záchodě a zatarasili dveře tak, aby se nemohla dostat ven.

Barmanka se ale se štěstím z pasti osvobodila. Nic se jí nestalo, jen se nadýchala kouře.

Když se pak dostala z budovy, zavolala policii a hasiče. Ti pak s plameny bojovali téměř tři hodiny.

Útočili se zbraní?

"Po lupičích intenzívně pátráme, chceme je dopadnout co možná nejdříve," uvedla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková s tím, že v současné době také probíhají výslechy svědků.

Zatím není jasné, zda lupiči na hernu zaútočili se zbraní.

"Případ vyšetřujeme pro podezření z trestných činů loupeže a poškozování cizí věci. Nelze ale vyloučit, že ho překvalifikujeme," dodala mluvčí Pivková.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy