Banga rezignoval kvůli nezájmu vlády o situaci Romů

Domácí Domácí
12. 6. 2013 19:00
Patrik Banga, člen Rady vlády pro romskou menšinu, se setkával s nezájmem politiků
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - Patrik Banga rezignoval na post člena Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

V dopise, ve kterém to oznámil premiérovi Petru Nečasovi, jako důvod uvedl, že Radu jako poradní orgán nebere nikdo vážně.

"Názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu," napsal v dopise adresovaném premiérovi Patrik Banga.

"Pokud má poradní orgán Vlády ČR spolupracovat s Vládou, je potřeba s členy na všech úrovních jednat jako s partnery, a to se podle mého názoru neděje".

"Přeji Vám v budoucnu dostatek mlčících členů, kteří budou nadále rádi, že si mohou říci svůj názor, který však smete z jednacích stolů oficiální závěr jednání,"uvedl dále.

Zároveň však podotkl, že pokud bude mít v budoucnu poradní orgán pozici, ze které bude skutečně možné něco řešit, rád se toho zůčastní a bude pracovat na všem, co je potřeba.

Občanští členové Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny museli již dříve zrušit termín květnového zasedání kvůli nepřítomnosti premiéra a ministrů.

Na programu přitom například bylo projednávání situace romských obyvatel v lokalitě Přednádraží v Ostravě.

Od poloviny roku 2012 nebyl na zasedání Rady přítomen ani jeden z vládních představitelů, uvedl server Romea.cz

"Rada bez účasti předsedy a samotných ministrů ztrácí svůj význam a je jasným signálem toho, že není situace Romů v ČR pro vládu důležitá a nezaslouží si její pozornost," publikoval server.

 

Právě se děje

Další zprávy