reklama
 
 

Bakala zažaloval poslaneckou sněmovnu

3. 2. 2010 15:54
Miliardářův právník požaduje kroky vlády za protiústavní

Praha - Právníci Zdeňka Bakaly podali ústavní stížnost na usnesení Poslanecké sněmovny ve sporu, který se týká zrušení předkupního práva pro nájemníky bývalých bytů společnosti OKD na Ostravsku.

Bakalova společnost RPG Byty, která vlastní, pronajímá a spravuje asi 45 000 těchto bytů, ve čtvrtek uspořádá tiskovou konferenci, kde svůj postup hodlá vysvětlit.

Nájemníci požadovali předkupní právo na byty, které miliardář Zdeněk Bakala získal v rámci privatizace. Za obyvatele se postavila ČSSD.

S kauzou až do Štrasburku

Na popud Lubomíra Zaorálka poslanci vládě doporučili podat návrh na předběžné opatření zakazující společnosti nakládat s bývalými byty OKD. Na tento návrh pak soud kývnul. 

Bakala se ale rozhodl bránit a najal si kanadského právníka Roberta Amsterdama.Ten má za to, že parlament překročil veškeré své pravomoci, když se vměšoval do rozhodování soudů.

"Jistěže plánujeme dojít až k (Evropskému) soudu pro lidská práva ve Štrasburku, ale nejdříve musíme vyčerpat veškeré vnitrostátní možnosti. Proto je naším cílem mimo jiné Ústavní soud. To, co poslanci udělali, ostatně moc ústavní není," zmínil se v rozhovoru pro Aktuálně.cz Amsterdam.

Podle ČTK Bakalovu firmu ve sporu zastupuje i právník a někdejší místopředseda vlády Jan Kalvoda.

autor: Zpravodajská směna | 3. 2. 2010 15:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama