Bagr porušil plynovod v Plesné, hasiči evakuovali ulici

ČTK ČTK
5. 7. 2010 10:14
Nehoda se stala při opravě místní kanalizace
Foto: Ludvík Hradilek

Plesná (Chebsko) - V Plesné na Chebsku porušil bagr při zemních pracích v pondělí dopoledne plynové potrubí.

"Protože se technikům nedařilo únik zastavit, evakuovali hasiči preventivně obyvatele ulice v místě havárie," oznámil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Stavební technika porušila středotlaký rozvod plynu při rekonstrukci místní kanalizace u plesenské školy.

O uzavření plynu a opravu porušeného rozvodu se snaží technici vybavení dýchacími přístroji, dodal mluvčí.

Na místě je preventivně i záchranná služba. Zasahovat zatím nemusela.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy