Babišův graf, který na Aukru prodával novinář Veselý, se vydražil za 25 tisíc

Martina Heroldová Martina Heroldová
6. 4. 2019 22:09
Graf státních výdajů na důchody podepsaný premiérem Andrejem Babišem se na internetovém aukčním tržišti Aukro.cz vydražil za 25 tisíc korun. Premiér graf podepsal v show novináře Luboše Xavera Veselého, kterému jej poté věnoval. Ten avizoval, že podepsaný dokument zkusí vydražit, s premiérem se dohodli, že získané peníze dá na dobročinné účely.
Graf podepsaný Andrejem Babišem, který se vydražil na Aukru za 25 tisíc.
Graf podepsaný Andrejem Babišem, který se vydražil na Aukru za 25 tisíc. | Foto: Aukro.cz

Aukci na internetovém tržišti založil přímo novinář Veselý, "legendární graf Andreje Babiše s podpisem" o rozměru A3 tam umístil s vyvolávací cenou jedna koruna. Do aukce se během deseti dní zapojilo 21 přihazujících, dražba skončila v sobotu odpoledne.

V posledních hodinách aukce o ní informoval na svém Twitteru také sám Babiš, který příspěvek pojal jako výzvu pro své odpůrce, aby do ní přihodili, a přispěli tak na dobrou věc. Podle něj Veselý získané peníze pošle na dobročinné účely. Na grafu se nachází srovnání výdajů státního rozpočtu na důchody od roku 2013 až do plánovaných výdajů v roce 2020.

Babiš je svou zálibou v tištěných grafech proslulý, často je nosí do sněmovny, ale i na setkání s novináři či do televizních debat a rozhovorů. Grafy si prý vezl i do Bílého domu na schůzku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Dražba se během několika dní stala jednou z nejsledovanějších na Aukru, vidělo ji téměř jedenáct tisíc lidí, přestože přihazujících nakonec bylo pouze 21.

Veselému premiér graf věnoval přímo v jeho talkshow Xaver Live, kterou na internetu zároveň živě streamoval. "Nebyl byste tak hodný a nevěnoval mi jeden?" zeptal se Veselý premiéra. "Já bych ho vydražil na Aukru, třeba na tom ještě zbohatnu," dodal. "To nevím, ale dejte to na nějaké dobročinné účely," reagoval Babiš. Graf poté podepsal a Veselému jej daroval.

Novinář, herec a spisovatel Luboš Xaver Veselý se proslavil jako moderátor na televizi Nova nebo na rádiu Frekvence 1, kde mimo jiné uváděl rozhovory s Milošem Zemanem v rámci pořadu Prezidentský Pressklub. V roce 2017 založil internetovou televizi XTV, na které moderuje několik pořadů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy