Babišův graf, který na Aukru prodával novinář Veselý, se vydražil za 25 tisíc

Martina Heroldová Martina Heroldová
6. 4. 2019 22:09
Graf státních výdajů na důchody podepsaný premiérem Andrejem Babišem se na internetovém aukčním tržišti Aukro.cz vydražil za 25 tisíc korun. Premiér graf podepsal v show novináře Luboše Xavera Veselého, kterému jej poté věnoval. Ten avizoval, že podepsaný dokument zkusí vydražit, s premiérem se dohodli, že získané peníze dá na dobročinné účely.
Graf podepsaný Andrejem Babišem, který se vydražil na Aukru za 25 tisíc.
Graf podepsaný Andrejem Babišem, který se vydražil na Aukru za 25 tisíc. | Foto: Aukro.cz

Aukci na internetovém tržišti založil přímo novinář Veselý, "legendární graf Andreje Babiše s podpisem" o rozměru A3 tam umístil s vyvolávací cenou jedna koruna. Do aukce se během deseti dní zapojilo 21 přihazujících, dražba skončila v sobotu odpoledne.

V posledních hodinách aukce o ní informoval na svém Twitteru také sám Babiš, který příspěvek pojal jako výzvu pro své odpůrce, aby do ní přihodili, a přispěli tak na dobrou věc. Podle něj Veselý získané peníze pošle na dobročinné účely. Na grafu se nachází srovnání výdajů státního rozpočtu na důchody od roku 2013 až do plánovaných výdajů v roce 2020.

Babiš je svou zálibou v tištěných grafech proslulý, často je nosí do sněmovny, ale i na setkání s novináři či do televizních debat a rozhovorů. Grafy si prý vezl i do Bílého domu na schůzku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Dražba se během několika dní stala jednou z nejsledovanějších na Aukru, vidělo ji téměř jedenáct tisíc lidí, přestože přihazujících nakonec bylo pouze 21.

Veselému premiér graf věnoval přímo v jeho talkshow Xaver Live, kterou na internetu zároveň živě streamoval. "Nebyl byste tak hodný a nevěnoval mi jeden?" zeptal se Veselý premiéra. "Já bych ho vydražil na Aukru, třeba na tom ještě zbohatnu," dodal. "To nevím, ale dejte to na nějaké dobročinné účely," reagoval Babiš. Graf poté podepsal a Veselému jej daroval.

Novinář, herec a spisovatel Luboš Xaver Veselý se proslavil jako moderátor na televizi Nova nebo na rádiu Frekvence 1, kde mimo jiné uváděl rozhovory s Milošem Zemanem v rámci pořadu Prezidentský Pressklub. V roce 2017 založil internetovou televizi XTV, na které moderuje několik pořadů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 7 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy