Babišovou jedničkou v Praze je podnikatelka Schopperová

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
Aktualizováno 23. 7. 2014 19:11
Hnutí Ano po dlouhém hledání oznámilo jméno kandidátky na primátorské křeslo.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Hnutí ANO povede do komunálních voleb v Praze Martina Schopperová. Dvaačtyřicetiletá podnikatelka nahradí původního lídra Jana Kasla.

"Dvojkou na kandidátce bude provozovatel portálu www.bankovnipoplatky.com Patrik Nacher. Na třetím místě kandidátky je náměstkyně ministerstva vnitra za ANO a bývalá šéfka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová," informoval mluvčí hnutí ANO Martin Hasoň.

Ze šestého místa se bude o místo na magistrátu ucházet vdova po architektu Janu Kaplickém Eliška Kaplicky.

Schopperová chtěla původně na pražskou radnici kandidovat za hnutí Pražané.cz. Již tehdy oznámila, že kvůli kandidatuře omezí své podnikání ve firmě By Dara Rolins, s.r.o. Společnost na prodej designového nábytku vlastní společně se zpěvačkou Darou Rolins.

Šéf hnutí Andrej Babiš oslovil podnikatelku poté, co se jeho jednička Kasl nepohodl s pražskou šéfkou Radmilou Kleslovou a strana ho z kandidátky vyškrtla. Lákal i jiná známá jména -  oslovil například šéfa pražské ZOO Miroslava Bobka nebo bývalého moderátora Romana Šmuclera.

Šéf Juty Hlavatý kandiduje do Senátu

Další jméno ze světa byznysu získal Babiš pro volby do Senátu. V obvodu Trutnov bude za jeho hnutí jako nezávislý kandidovat šéf největší české textilky Juta Dvůr Králové Jiří Hlavatý.

Pětašedesátiletý Hlavatý se v politice dosud otevřeně neangažoval. V případě zvolení senátorem chce dál zůstat v čele Juty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy