Babiš: Ve Sněmovně je pět zlodějů. Kdo to je, neřeknu

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
8. 7. 2015 18:10
Ministr financí údajně ví o pěti poslancích, kteří kradou. Na výzvu opozice ovšem odmítá říci, o koho jde. "Použili byste to proti mně," tvrdí.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Libor Fojtík

Praha - "Kolik je zlodějů ve Sněmovně? Co vím, tak minimálně čtyři pět," prohlásil vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš na konci června v rozhovoru pro deník Právo.

Kdo z poslanců krade, si ale šéf hnutí ANO nechá pro sebe. "Na dotaz konkrétního uvedení osob tyto označovat nebudu a stejně jako v rozhovoru ponechám odpověď v obecné rovině, abyste mou odpověď nezneužil k dalším útokům vůči mé osobě," napsal Babiš v odpovědi na interpelaci Jana Farského z hnutí Starostové a nezávislí.

S takovou odpovědí se poslanec Farský nehodlá spokojit a jmen se chce dožadovat při čtvrtečních interpelacích. "Jsou to estébácké praktiky. Místo aby jména zveřejnil, dá si je do složky," řekl v narážce na nedávnou kauzu, kdy Babiš přišel na jednání s poslancem Ladislavem Šinclem se složkou informací o jeho kariéře a rodině.

Farský Babiše zároveň vyzval, aby se obrátil na policii, pokud má podezření, že někdo z poslanců spáchal trestný čin. "Mohu vás ujistit, že disponuji-li informacemi, o nichž jsem se dozvěděl hodnověrným způsobem, vždy jsem oznamovací povinnost splnil," odpověděl mu Babiš.

Nebude prý ale zbytečně policii zahlcovat kauzami, na které už je upozornil například Nadační fond proti korupci Karla Janečka nebo Transparency International. Podle Farského však Babiš podobnými prohlášeními, která odmítá doložit, poškozuje pověst celé Poslanecké sněmovny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Slovenským fotbalistou roku je počtvrté za sebou Škriniar

Slovenským fotbalistou roku se počtvrté za sebou stal Milan Škriniar. Stoper Interu Milán ve svazové anketě porazil Stanislava Lobotku z Neapole o 18 bodů, což je pátý nejmenší rozdíl v třicetileté historii ankety. Výsledky byly vyhlášeny během galavečera v Senci před kvalifikačními zápasy o mistrovství Evropy proti Lucembursku a Bosně a Hercegovině.

Třetí pozici obsadil rekordman ankety, osminásobný vítěz Marek Hamšík z Trabzonsporu. Bývalý reprezentační kapitán se mezi nejlepšími třemi umístil už pošestnácté za sebou. Čtvrtý skončil bývalý sparťanský obránce Dávid Hancko, jenž v srpnu přestoupil do Feyenoordu Rotterdam.

Prvenství mezi trenéry obhájil Vladimír Weiss starší ze Slovanu Bratislava, jenž vyhrál anketu již posedmé. Jeho stejnojmenný syn a svěřenec byl vyhlášen nejlepším hráčem domácí soutěže za loňský rok a ve Fotbalistovi roku byl pátý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy