reklama
 
 

Babiš: Ve Sněmovně je pět zlodějů. Kdo to je, neřeknu

8. 7. 2015
Ministr financí údajně ví o pěti poslancích, kteří kradou. Na výzvu opozice ovšem odmítá říci, o koho jde. "Použili byste to proti mně," tvrdí.

Praha - "Kolik je zlodějů ve Sněmovně? Co vím, tak minimálně čtyři pět," prohlásil vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš na konci června v rozhovoru pro deník Právo.

Kdo z poslanců krade, si ale šéf hnutí ANO nechá pro sebe. "Na dotaz konkrétního uvedení osob tyto označovat nebudu a stejně jako v rozhovoru ponechám odpověď v obecné rovině, abyste mou odpověď nezneužil k dalším útokům vůči mé osobě," napsal Babiš v odpovědi na interpelaci Jana Farského z hnutí Starostové a nezávislí.

S takovou odpovědí se poslanec Farský nehodlá spokojit a jmen se chce dožadovat při čtvrtečních interpelacích. "Jsou to estébácké praktiky. Místo aby jména zveřejnil, dá si je do složky," řekl v narážce na nedávnou kauzu, kdy Babiš přišel na jednání s poslancem Ladislavem Šinclem se složkou informací o jeho kariéře a rodině.

Farský Babiše zároveň vyzval, aby se obrátil na policii, pokud má podezření, že někdo z poslanců spáchal trestný čin. "Mohu vás ujistit, že disponuji-li informacemi, o nichž jsem se dozvěděl hodnověrným způsobem, vždy jsem oznamovací povinnost splnil," odpověděl mu Babiš.

Nebude prý ale zbytečně policii zahlcovat kauzami, na které už je upozornil například Nadační fond proti korupci Karla Janečka nebo Transparency International. Podle Farského však Babiš podobnými prohlášeními, která odmítá doložit, poškozuje pověst celé Poslanecké sněmovny.

autor: Lucie Stuchlíková | 8. 7. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama