Babiš rozšiřuje zdravotnický byznys. Po klinikách na umělé oplodnění koupil polikliniku v Modřanech

Domácí Domácí
23. 9. 2016 8:07
Fond Hartenberg, který spravuje Babišovy peníze, získal 70procentní podíl v modřanské poliklinice. Informovaly o tom Hospodářské noviny. Ve fondu Hartenberg má spolu s Babišem peníze také bývalý investiční ředitel skupiny Penta Jozef Janov. V poliklinice pracuje přes stovku lékařů a spadá pod ni oblast se zhruba šesti desítkami tisíc obyvatel.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Facebook Andreje Babiše

Praha – Andrej Babiš výrazně rozšiřuje svůj zdravotnický byznys. Dosud budoval zejména síť klinik umělého oplodnění, nyní ale podle informací Hospodářských novin "ulovil" jednu z největších poliklinik v zemi.

Majitel Agrofertu a ministr financí získal sedmdesátiprocentní podíl v Poliklinice Modřany a posiluje svou pozici mezi významnými hráči v českém soukromém zdravotnictví. A v nákupech poliklinik a zdravotnických zařízení hodlá pokračovat.

"Nákup Polikliniky Modřany je dalším strategickým krokem v naší expanzi v odvětví ambulantní péče," okomentoval pro HN zisk druhé největší pražské polikliniky František Tregler, investiční ředitel fondu Hartenberg.

Právě přes tento fond začal Babiš zhruba před třemi lety do zdravotnictví investovat. Tehdy ho přesvědčil investiční bankéř z Penty Jozef Janov, že se nejlépe postará o pět miliard korun z jeho soukromého majetku. Společně založili investiční fond Hartenberg a zdravotnictví se stalo jeho hlavním odvětvím.

Více čtěte v pátečním vydání Hospodářských novin.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy