Babiš rozšiřuje zdravotnický byznys. Po klinikách na umělé oplodnění koupil polikliniku v Modřanech

Domácí Domácí
23. 9. 2016 8:07
Fond Hartenberg, který spravuje Babišovy peníze, získal 70procentní podíl v modřanské poliklinice. Informovaly o tom Hospodářské noviny. Ve fondu Hartenberg má spolu s Babišem peníze také bývalý investiční ředitel skupiny Penta Jozef Janov. V poliklinice pracuje přes stovku lékařů a spadá pod ni oblast se zhruba šesti desítkami tisíc obyvatel.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Facebook Andreje Babiše

Praha – Andrej Babiš výrazně rozšiřuje svůj zdravotnický byznys. Dosud budoval zejména síť klinik umělého oplodnění, nyní ale podle informací Hospodářských novin "ulovil" jednu z největších poliklinik v zemi.

Majitel Agrofertu a ministr financí získal sedmdesátiprocentní podíl v Poliklinice Modřany a posiluje svou pozici mezi významnými hráči v českém soukromém zdravotnictví. A v nákupech poliklinik a zdravotnických zařízení hodlá pokračovat.

"Nákup Polikliniky Modřany je dalším strategickým krokem v naší expanzi v odvětví ambulantní péče," okomentoval pro HN zisk druhé největší pražské polikliniky František Tregler, investiční ředitel fondu Hartenberg.

Právě přes tento fond začal Babiš zhruba před třemi lety do zdravotnictví investovat. Tehdy ho přesvědčil investiční bankéř z Penty Jozef Janov, že se nejlépe postará o pět miliard korun z jeho soukromého majetku. Společně založili investiční fond Hartenberg a zdravotnictví se stalo jeho hlavním odvětvím.

Více čtěte v pátečním vydání Hospodářských novin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy