Babiš rozšiřuje zdravotnický byznys. Po klinikách na umělé oplodnění koupil polikliniku v Modřanech

Domácí Domácí
23. 9. 2016 8:07
Fond Hartenberg, který spravuje Babišovy peníze, získal 70procentní podíl v modřanské poliklinice. Informovaly o tom Hospodářské noviny. Ve fondu Hartenberg má spolu s Babišem peníze také bývalý investiční ředitel skupiny Penta Jozef Janov. V poliklinice pracuje přes stovku lékařů a spadá pod ni oblast se zhruba šesti desítkami tisíc obyvatel.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Facebook Andreje Babiše

Praha – Andrej Babiš výrazně rozšiřuje svůj zdravotnický byznys. Dosud budoval zejména síť klinik umělého oplodnění, nyní ale podle informací Hospodářských novin "ulovil" jednu z největších poliklinik v zemi.

Majitel Agrofertu a ministr financí získal sedmdesátiprocentní podíl v Poliklinice Modřany a posiluje svou pozici mezi významnými hráči v českém soukromém zdravotnictví. A v nákupech poliklinik a zdravotnických zařízení hodlá pokračovat.

"Nákup Polikliniky Modřany je dalším strategickým krokem v naší expanzi v odvětví ambulantní péče," okomentoval pro HN zisk druhé největší pražské polikliniky František Tregler, investiční ředitel fondu Hartenberg.

Právě přes tento fond začal Babiš zhruba před třemi lety do zdravotnictví investovat. Tehdy ho přesvědčil investiční bankéř z Penty Jozef Janov, že se nejlépe postará o pět miliard korun z jeho soukromého majetku. Společně založili investiční fond Hartenberg a zdravotnictví se stalo jeho hlavním odvětvím.

Více čtěte v pátečním vydání Hospodářských novin.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 59 minutami

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Odbory: Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí. Zastavil se už například nábor nepřímého personálu, a to zejména mimo výrobní oblasti. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář. Odbory se snižováním počtu zaměstnanců nesouhlasí a chtějí snížit pětiprocentní krácení personálu na minimum. Vyjádření firmy zjišťujeme. Škoda Auto zaměstnává téměř 39 000 lidí, z toho v Česku asi 34 000. Jedná se o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

"Odborová organizace tento postup kritizuje, je totiž nutné nejen podat informaci, ale celý projekt projednat. Odbory KOVO rovněž nesouhlasí s číslem rácia. Udělají proto vše, aby snížily toto neodpovědně stanovené plošné rácio pět procent na minimum," uvedl týdeník.

Vedení firmy by podle odborů snížením počtu pracovníků ohrozilo projekty Škody. "Je naprosto jasné, že pokud by se v ráciu pokračovalo, vytvoříme projekt solidarity, kdy přímí pracovníci odmítnou různé modely pracovní doby, jako je 17(směnný) a 18směnný systém či další formy flexibilní práce, včetně hromadných přesčasů," sdělily odbory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy