reklama
 
 

Rusňáka vylučte, milion a půl mu vraťte, nařídil Babiš svému hnutí. Schillerová prý za zetě nemůže

AKTUALIZOVÁNO 19. 5. 2017
Hnutí ANO ze svých řad nejspíš vyloučí Davida Rusňáka, kterého vyšetřuje policie kvůli únikům policejních informací. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš už nařídil jihomoravské organizaci, aby navrhla jeho vyloučení a zároveň vrátila dar, který Rusňák hnutí dal. Podle Babiše je pro ANO nepřijatelné, aby měla takové sponzory.

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nařídil jihomoravské organizaci hnutí, aby vrátila dar od podnikatele Davida Rusňáka a dala návrh na jeho vyloučení. Babiš to řekl České televizi. Rusňák je mezi lidmi, které vyšetřuje policie kvůli únikům informací z trestních řízení a policejních databází. Podnikatel hnutí ANO v roce 2014 věnoval 1,5 milionu korun.

"Pro nás je nepřijatelné, abychom měli takové sponzory. Já jsem okamžitě nařídil krajské organizaci, protože to je jejich sponzor, krajské organizaci Jihomoravského kraje, aby okamžitě ten dar vrátili a aby dali návrh na vyloučení pana Rusňáka z hnutí," řekl Babiš.

Brněnský primátor Petr Vokřál už řekl, že až do vyšetření kauzy navrhne pozastavení Rusňákova členství v hnutí.

Rusňák je zeť náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, kterou před několika dny hnutí ANO navrhlo do funkce ministryně financí, ale premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tuto nominaci odmítl. Babiš v pátek odmítl spojování Rusňákova případu s nominací Schillerové.

"To nemá nic společného. Ne každý můžeme za svoji rodinu nebo za svoje děti, takže já tam nevidím žádnou souvislost," řekl. "Paní Schillerová měla jasné předpoklady dělat tu funkci a nemá to nic společného s případem pana Rusňáka, který pro nás je nepříjemné překvapení, a my se od toho distancujeme, co dělal," doplnil předseda ANO.

Rozsáhlou kauzou úniků z policejních spisů se zabývá Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou. V případu jde o úniky informací z trestních řízení a policejních databází. Podle České televize se vyšetřování týká i elitních policistů.

autor: ČTK | 19. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama