Babiš: Jaká náhoda. Slovenský soud rozhodl pár dní před volbami a způsobil totální chaos

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 12. 10. 2017 12:27
Favorit voleb a předseda hnutí ANO Andrej Babiš poprvé reagoval na nové rozhodnutí slovenského Ústavního soudu. "Jaká náhoda. Pár dní před volbami a slovenský Ústavní soud se zničehonic rozhodl, že po dlouhých letech popře všechna svá dosavadní rozhodnutí a způsobí totální chaos a nejistotu ve slovenském právním systému," řekl Aktuálně.cz Babiš.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Reuters

Praha - Favorit nadcházejících voleb do sněmovny Andrej Babiš a předseda hnutí ANO se ohradil proti rozhodnutí slovenského Ústavního soudu. Ten ve čtvrtek rozhodl, že slovenské soudy musí znovu projednat celý Babišův případ, který se týká jeho působení ve svazcích StB.

"Jaká náhoda. Pár dní před volbami a slovenský Ústavní soud se zničehonic rozhodl, že po dlouhých letech popře všechna svá dosavadní rozhodnutí a způsobí totální chaos a nejistotu ve slovenském právním systému," řekl Aktuálně.cz Babiš.

Soudy se znovu musí zabývat tím, zda byl předseda ANO oprávněně veden jako agent Bureš ve svazcích komunistické policie .

"Slovenští občané, kteří jsou ve svazcích StB evidováni neoprávněně a v minulosti zažalovali Ústav paměti národa, teď musí, pokud se chtějí znovu soudit, zažalovat ministerstvo vnitra," dodal Babiš s tím, že tamní ministerstvo zažaluje.

"A ten boj opět vyhrajeme," řekl předseda ANO. Zopakoval, že s komunistickou policií nikdy nespolupracoval a spolupráci s ní nikdy nepodepsal.

"Samozřejmě mi ale vadí, že se celá věc po pěti letech vrací na začátek a všemi mými tradičními nepříteli bude zneužívána v politickém boji," uzavřel Babiš.

 

Právě se děje

Další zprávy