Babiš pro Bild: Potřebujeme silnou Evropu. Vystoupení Česka z Unie by byla katastrofa

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 9. 2018 21:34
Rozhovor s českým premiérem zveřejnil nejčtenější německý deník Bild.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: ČTK

Berlín - Potřebujeme silnou Evropu, vystoupení Česka z Evropské unie by byla katastrofa, je přesvědčen český premiér Andrej Babiš. EU je podle něj skvělý projekt, díky němuž je dlouhá desetiletí mír. Řekl to v rozhovoru, který v neděli na svém webu zveřejnil nejčtenější německý deník Bild.

"Co teď potřebujeme, je silná Evropa. Evropa má problémy, potřebujeme teď jednotu v zahraniční a obchodní politice. Podívejte se jen na obchodní spor s Donaldem Trumpem, na vývoj s (ruským prezidentem Vladimirem) Putinem a na Turecko, které jako partner v NATO kupuje ruské zbraně," řekl v rozhovoru Babiš.

"Evropa je skvělý projekt, díky němuž máme 73 let mír. Brexit je špatný. Musíme společně zabránit tomu, aby se opakoval," poznamenal dále. Znovu také řekl, že se Česko zatím nechystá přijmout euro. Nejprve je podle něj potřeba reformovat eurozónu.

Podobně jako v nedávné minulosti několikrát Babiš v rozhovoru zopakoval přesvědčení, že komunisté nemají na jeho vládu žádný vliv.

"V mé vládě, to mohu garantovat, není žádná korupce. Peníze pro mě osobně už dlouho nejsou žádnou motivací," uvedl také politik, který je trestně stíhaný kvůli podezření z dotačního podvodu v případu Čapího hnízda.

V rozhovoru s listem Bild došlo také na migraci, přičemž šéf české vlády vyjádřil názor, že volby do Evropského parlamentu v příštím roce ukážou, co si o migraci myslí "tichá většina".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy