reklama
 
 

Babičku, které vypadla vnučka z lanovky, soud osvobodil. Hrozilo jí roční vězení

3. 7. 2019 15:28
Soud v Semilech zprostil obžaloby ženu, které hrozilo až roční vězení v souvislosti s pádem její vnučky ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obžalovaná si ponechaly lhůtu pro odvolání, řekla předsedkyně soudu Vladimíra Paroulková.

Šestiletá dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky letos 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu v lyžařském areálu v Harrachově s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se jako svědek policii sám přihlásil.

Policie dospěla k závěru, že žena pochybila, čelila proto obžalobě za ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud ale rozhodl jinak. "Bylo zjištěno, že se nestal skutek, ze kterého byla obžalovaná," uvedla soudkyně. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obžalovaná si ponechaly lhůtu pro odvolání.

Nikdo další v případu obžalován nebyl. Státní zástupkyně Silvie Sochorová už dříve uvedla, že výsledky vyšetřování ukázaly, že nepochybila obsluha ani provozovatel lanové dráhy.

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z 11 metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela. "Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to Drážní inspekce," řekla již dříve mluvčí policie Ivana Baláková.

autor: ČTK | 3. 7. 2019 15:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama