Babičku, které vypadla vnučka z lanovky, soud osvobodil. Hrozilo jí roční vězení

ČTK ČTK
3. 7. 2019 15:28
Soud v Semilech zprostil obžaloby ženu, které hrozilo až roční vězení v souvislosti s pádem její vnučky ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obžalovaná si ponechaly lhůtu pro odvolání, řekla předsedkyně soudu Vladimíra Paroulková.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Šestiletá dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky letos 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu v lyžařském areálu v Harrachově s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se jako svědek policii sám přihlásil.

Policie dospěla k závěru, že žena pochybila, čelila proto obžalobě za ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud ale rozhodl jinak. "Bylo zjištěno, že se nestal skutek, ze kterého byla obžalovaná," uvedla soudkyně. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obžalovaná si ponechaly lhůtu pro odvolání.

Nikdo další v případu obžalován nebyl. Státní zástupkyně Silvie Sochorová už dříve uvedla, že výsledky vyšetřování ukázaly, že nepochybila obsluha ani provozovatel lanové dráhy.

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z 11 metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela. "Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to Drážní inspekce," řekla již dříve mluvčí policie Ivana Baláková.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy