Babí léto chystá scénář. Lehce přes 20 °C a polojasno

Dagmar Honsová, Meteopress
6. 9. 2012 16:29
V pátek k nám začne proudit teplý západní vzduch. Ochladí se až ve středu

Praha - Po krátkém ochlazení čeká Česko polojasný teplý víkend, babí léto je tu.

Čtvrtek byl sice nejchladnějším dnem týdne, ale už v pátek k nám začne proudit teplejší vzduch od západu. Nad střední Evropu se přesune oblast vysokého tlaku vzduchu, která přinese slunečné počasí.

Můžeme se tak těšit na prosluněný závěr týdne. Nedělní odpolední teploty vystoupí až k 25 °C.

Páteční ráno bude studené. Rtuť teploměru klesne na 9 až 5 °C, ojediněle se budou tvořit mlhy. Odpolední maxima se při jasné až polojasné obloze budou pohybovat mezi 20 až 24 °C.

V sobotu bude zpočátku dne polojasno nebo skoro jasno. Odpoledne počasí, zejména na severu území, ovlivní slábnoucí studená fronta. Postupně tam bude oblačnosti přibývat a obloha se zatáhne. Místy se vyskytnou přeháňky. Po ránu naměříme 12 až 8 °C, v odpoledních maximech 20 až 24 °C, na severu území kolem 18 °C.

Neděle už bude opět slunečná, převážně jasná. Po ránu se ojediněle objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Rtuť teploměru bude klesat k 9 až 5 °C, v odpoledních maximech vystoupí až k letní hodnotě 21 až 25 °C.

Teplé jihozápadní proudění bude pokračovat i počátkem nového pracovního týdne, kdy nejvyšší odpolední teploty vystoupí až k 28 °C. Oblačnost a srážky začnou zřejmě přibývat ve středu.

Na jihu Evropy stále převládají tropické teploty - ve Španělsku v maximech naměříme až 36 °C, v Portugalsku 34 °C, na jihu Itálie 30 °C a v Řecku 34 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy