Autobus zabil ženu, řidič si všiml až v zrcátku

ČTK ČTK
22. 1. 2009 12:25
Hlučín - Chvíle nepozornosti stačila, aby řidič autobusu ukončil život 63leté ženy.
Autobusy - ilustrační foto
Autobusy - ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Žena šla kolem čtvrt na osm ráno v Hlučíně na Opavsku po přechodu pro chodce.

Dvaatřicetiletý řidič autobusu ostravského dopravního podniku vyjížděl z autobusového nádraží a odbočoval směrem na Ostravu.

"Autobus chodkyni zachytil asi uprostřed silnice. Řidič ji přehlédl. Až ve zpětném zrcátku si všiml, že na silnici leží tělo," informoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Žena svým zraněním na místě podlehla.

Podle záznamu kamerového systému nehodu vidělo několik svědků. "Řidiči projíždějících aut i chodci. Jejich výpovědi by nám pomohly," řekl mluvčí.

 

Právě se děje

před 32 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy