Autobus zabil ženu, řidič si všiml až v zrcátku

ČTK ČTK
22. 1. 2009 12:25
Hlučín - Chvíle nepozornosti stačila, aby řidič autobusu ukončil život 63leté ženy.
Autobusy - ilustrační foto
Autobusy - ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Žena šla kolem čtvrt na osm ráno v Hlučíně na Opavsku po přechodu pro chodce.

Dvaatřicetiletý řidič autobusu ostravského dopravního podniku vyjížděl z autobusového nádraží a odbočoval směrem na Ostravu.

"Autobus chodkyni zachytil asi uprostřed silnice. Řidič ji přehlédl. Až ve zpětném zrcátku si všiml, že na silnici leží tělo," informoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Žena svým zraněním na místě podlehla.

Podle záznamu kamerového systému nehodu vidělo několik svědků. "Řidiči projíždějících aut i chodci. Jejich výpovědi by nám pomohly," řekl mluvčí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy