Auto usmrtilo ženu, která přecházela silnici R35

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 9. 2013 18:28
Silnice byla v noci na několik hodin uzavřena
Nehoda. Illustrační foto.
Nehoda. Illustrační foto. | Foto: ČTK

Liberec - Třicetiletá žena přecházející rychlostní silnici R35 u Hodkovic nad Mohelkou na Liberecku v noci nepřežila srážku s autem. Rychlostní silnice byla v noci kvůli nehodě tři hodiny uzavřená.

Neprůjezdná bylo od Turnova několik hodin i od nedělních 13:45, na sjezdu u Ohrazenic se na bok převrátilo nákladní auto.

Žena z Hodkovic nad Mohelkou se střetla se Suzuki Swift, které jelo ve směru od Hodkovic na Turnov zhruba v 01:15. "Utrpěla vážná poranění hlavy a další zranění neslučitelná se životem. Záchranáři už jí nemohli pomoci," řekl krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Okolnosti nehody policie nadále šetří. "Dechová zkouška na alkohol u řidičky suzuki byla negativní," řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policisté část silnice R35 museli uzavřít i v neděli po nehodě nákladního vozu. Řidič nezvládl pravotočivou zatáčku sjezdu u Ohrazenic ve směru na Hodkovice. "Auto se převrátilo na bok," uvedla Sochorová.

Řidič nadýchal 0,2 promile a utrpěl lehké zranění. "Byl potlučený, sanitkou jsme ho odvezli na chirurgii do Turnova," dodala Markovičová. Objízdná trasa vede přes Turnov, s obnovením provozu počítají policisté kolem 17:00.

Silnici se policistům podařilo zprůjezdnit před 17:30.

Liberečtí záchranáři vyjížděli ke sraženému chodci také v sobotu večer do Oldřichova v Hájích. "Muž byl při vědomí a záchranáři ho s pohmožděninami a poraněním hlavy převezli na traumatologii do liberecké nemocnice," upřesnila Markovičová. Nehoda se stala krátce před 20:00.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy