Auto usmrtilo ženu, která přecházela silnici R35

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 9. 2013 18:28
Silnice byla v noci na několik hodin uzavřena
Nehoda. Illustrační foto.
Nehoda. Illustrační foto. | Foto: ČTK

Liberec - Třicetiletá žena přecházející rychlostní silnici R35 u Hodkovic nad Mohelkou na Liberecku v noci nepřežila srážku s autem. Rychlostní silnice byla v noci kvůli nehodě tři hodiny uzavřená.

Neprůjezdná bylo od Turnova několik hodin i od nedělních 13:45, na sjezdu u Ohrazenic se na bok převrátilo nákladní auto.

Žena z Hodkovic nad Mohelkou se střetla se Suzuki Swift, které jelo ve směru od Hodkovic na Turnov zhruba v 01:15. "Utrpěla vážná poranění hlavy a další zranění neslučitelná se životem. Záchranáři už jí nemohli pomoci," řekl krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Okolnosti nehody policie nadále šetří. "Dechová zkouška na alkohol u řidičky suzuki byla negativní," řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policisté část silnice R35 museli uzavřít i v neděli po nehodě nákladního vozu. Řidič nezvládl pravotočivou zatáčku sjezdu u Ohrazenic ve směru na Hodkovice. "Auto se převrátilo na bok," uvedla Sochorová.

Řidič nadýchal 0,2 promile a utrpěl lehké zranění. "Byl potlučený, sanitkou jsme ho odvezli na chirurgii do Turnova," dodala Markovičová. Objízdná trasa vede přes Turnov, s obnovením provozu počítají policisté kolem 17:00.

Silnici se policistům podařilo zprůjezdnit před 17:30.

Liberečtí záchranáři vyjížděli ke sraženému chodci také v sobotu večer do Oldřichova v Hájích. "Muž byl při vědomí a záchranáři ho s pohmožděninami a poraněním hlavy převezli na traumatologii do liberecké nemocnice," upřesnila Markovičová. Nehoda se stala krátce před 20:00.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy