Auto usmrtilo ženu, která přecházela silnici R35

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 9. 2013 18:28
Silnice byla v noci na několik hodin uzavřena
Nehoda. Illustrační foto.
Nehoda. Illustrační foto. | Foto: ČTK

Liberec - Třicetiletá žena přecházející rychlostní silnici R35 u Hodkovic nad Mohelkou na Liberecku v noci nepřežila srážku s autem. Rychlostní silnice byla v noci kvůli nehodě tři hodiny uzavřená.

Neprůjezdná bylo od Turnova několik hodin i od nedělních 13:45, na sjezdu u Ohrazenic se na bok převrátilo nákladní auto.

Žena z Hodkovic nad Mohelkou se střetla se Suzuki Swift, které jelo ve směru od Hodkovic na Turnov zhruba v 01:15. "Utrpěla vážná poranění hlavy a další zranění neslučitelná se životem. Záchranáři už jí nemohli pomoci," řekl krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Okolnosti nehody policie nadále šetří. "Dechová zkouška na alkohol u řidičky suzuki byla negativní," řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policisté část silnice R35 museli uzavřít i v neděli po nehodě nákladního vozu. Řidič nezvládl pravotočivou zatáčku sjezdu u Ohrazenic ve směru na Hodkovice. "Auto se převrátilo na bok," uvedla Sochorová.

Řidič nadýchal 0,2 promile a utrpěl lehké zranění. "Byl potlučený, sanitkou jsme ho odvezli na chirurgii do Turnova," dodala Markovičová. Objízdná trasa vede přes Turnov, s obnovením provozu počítají policisté kolem 17:00.

Silnici se policistům podařilo zprůjezdnit před 17:30.

Liberečtí záchranáři vyjížděli ke sraženému chodci také v sobotu večer do Oldřichova v Hájích. "Muž byl při vědomí a záchranáři ho s pohmožděninami a poraněním hlavy převezli na traumatologii do liberecké nemocnice," upřesnila Markovičová. Nehoda se stala krátce před 20:00.

 

Právě se děje

Další zprávy