Tragédie v Kladrubech: Auto s mladíky narazilo do stromu, nezletilý cestující zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 5. 2022 14:03
Při dopravní nehodě dodávky na silnici v Kladrubech nad Labem na Pardubicku nad ránem zemřel na místě jeden z pěti cestujících, ostatní skončili v nemocnici. Vozidlo narazilo do stromů. Všichni v autě byli nezletilí. Řidič navíc nevlastnil řidičský průkaz, řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Nehoda se stala okolo 2:30, na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Královéhradeckého kraje, p.o.

"Vozidlo Volkswagen Transporter jelo od obce Řečany směrem na Kladruby. Při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjelo mimo komunikaci, narazilo do dvou stromů a převrátilo se na bok. Ve vozidle cestovalo pět osob, všechny byly nezletilé. Sedmnáctiletý řidič nevlastnil řidičské oprávnění a byl letecky s těžkým zraněním transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekla Janovská.

S těžkým zraněním skončili v nemocnicích také dva chlapci a dívka, všichni ve věku od 14 do 16 let. "Totožnost posledního člena posádky, který na místě podlehl svým zraněním, zatím neznáme," uvedla dopoledne Janovská.

Na místě zasahovalo několik posádek pozemní záchranné služby a také záchranářský vrtulník. "Dvě osoby utrpěly vážné poranění horní poloviny těla a dvě vážná poranění dolní poloviny těla. Vzhledem k tomu, že se mezi nimi nacházely i nezletilé osoby, tak nebudeme blíže komentovat," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Policie zjistila, že vozidlo bylo dočasně vyřazeno z provozu a mělo registrační značky z jiného auta. "Policisté na místě odhadli škodu na vozidle a na vzrostlých stromech zhruba na 160 tisíc korun. Vozidlo jsme zajistili pro případné další technické zkoumání," dodala policejní mluvčí.

Hasiči museli část osádky vyprostit z vozidla pomoci hydraulického zařízení. "Došlo k nehodě dodávky, ve které po nárazu do stromu zůstalo uvnitř pět osob. Dvě osoby byly již při příjezdu hasičů mimo vozidlo. Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení se museli hasiči prostříhat přes střechu zdemolované dodávky k dalším třem zraněným osobám. Jedna ze tří vyprošťovaných osob na místě svému zranění podlehla," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy