Ať je ombudsmanem Ruml, navrhují Liberálové.cz

Michal Žák Michal Žák
11. 5. 2010 12:11
Nahradit by měl zesnulého Otakara Motejla
Jan Ruml
Jan Ruml | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V neděli zemřel v Brně první český veřejný ochránce práv Otakar Motejl. Ihned se vyrojily úvahy o tom, kdo by ho měl v roli ombudsmana nahradit.

Liberálové.cz mají jasno. Rádi by v čele úřadu viděli Jana Rumla, někdejšího disidenta a ministra vnitra ve vládách Václava Klause.

"Svojí mnohaletou činností novináře i na nejrůznějších veřejných postech nás přesvědčil, že má předpoklady důstojně vykonávat funkci ombudsmana," napsal v tiskovém prohlášení předseda strany Pavel Weiss. "Proto otevíráme veřejnou diskusi na Facebooku a v médiích," dodal.

O signatáři Charty 77 a členovi Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných nebylo v poslední době příliš slyšet. Naposledy o sobě dal vědět v půli března, kdy si podal přihlášku do Strany zelených. "Tato strana je mi nyní nejbližší," řekl tehdy někdejší člen ODS a spoluzakladatel Unie svobody.

Předseda liberálů Weiss nicméně upozornil, že se na senátory a prezidenta obrátí až po pohřbu Otakara Motejla.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy