reklama
 
 

Armáda udělala salto s puškami pro své bojovníky

Aktualizováno 17. 10. 2013 10:45
Rozjela miliardový nákup, a pak zjistila, že chce de facto jiné zbraně, píše deník Insider.

Praha - Česká armáda usiluje o světový primát. V polovině rozjetého miliardového nákupu útočných pušek CZ 805 BREN přišla na to, že jí už dodané zbraně v riskantních zahraničních misích nevyhovují. A tak požádala Českou zbrojovku Uherský Brod o změnu - v podstatě o jinou pušku.

Přesněji - jde podle deníku Insider o to, že armáda chce najednou na pušce Bren jiný rozměr šachty pro zásobník. Ve výzbroji tak bude mít jeden typ zbraně se dvěma rozměrově různými otvory pro zásobníky. Bude tedy mít ve výzbroji stejný typ pušky, ale ve dvou nekompatibilních variantách.

V boji tak mohou nastat situace, že dva vojáci povedou z úkrytu palbu na protivníka (jeden s šachtou CZ a druhý se šachtou MC) a nebude možné, aby si vzájemně vypomohli zásobníky s municí, kdyby jednomu z nich došla.

Situace je nyní taková, že k 7737 už dodaným puškám za 1,2 miliardy, které mají zásobníkovou šachtu CZ, přibude příští měsíc prvních 200 zbraní s novým typem šachty MC. Do roku 2020 pak ministerstvo obrany hodlá nakoupit dalších 9741 pušek s šachtou MC za 1,1 miliardy korun.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč ten obrat? Odborníci generály varovali, ale bylo to marné.

autor: Jan Gazdík | 17. 10. 2013 5:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama