Armáda se v případě napadení neubrání a výdaje na obranu jsou zbytečné, myslí si většina lidí

ČTK ČTK
22. 2. 2018 16:20
Tři pětiny lidí se domnívají, že by se česká armáda při napadení neubránila. Polovina Čechů pak považuje otázku obrany ČR za zbytečnou, protože osud tak malé země je podle nich stejně v rukou velmocí. Přesto ale 88 procent dotázaných zastává názor, že suverenitu státu je potřeba bránit za každou cenu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Oproti loňsku se o šest procent snížil počet lidí, kteří armádě nedůvěřují. Více než 36 procent dotazovaných považuje náklady na obranu za zbytečnou zátěž státního rozpočtu. Avšak 88 procent lidí míní, že suverenitu státu je třeba bránit za každou cenu. V průzkumu odpovídalo 1086 lidí v období od 15. do 24. ledna.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 37 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy