Armáda dokončila převoz munice z Vrbětic do Květné

ČTK ČTK
12. 3. 2015 17:00
Pět konvojů převezlo asi 180 tun vojenského materiálu.
Konvoj s armádní municí.
Konvoj s armádní municí. | Foto: ČTK

Květná - Převoz raketového paliva firmy Bochemie z Vrbětic na Zlínsku do armádního skladu v Květné na Svitavsku byl ve čtvrtek dokončen. Pět konvojů od soboty do dneška přepravilo zhruba 180 tun vojenského materiálu. Informoval o tom šéf skladu v Květné Vojtěch Pražan.

Ve Vrběticích, kde byly civilní muniční sklady, měla řada firem vojenský materiál. Loni tam vybuchly dva sklady, které si pronajímala společnost Imex Group. Stát nyní zajišťuje jednak sanaci areálu a jednak převoz uskladněného materiálu různých firem do armádních objektů v Květné.

"Další termíny převozů zatím nevíme. Bude záležet na tom, jak se podaří ve Vrběticích zvládnout asanaci dalšího skladiště a kontroly materiálu," uvedl Pražan.

Podle něj s příjmem a uskladňováním nákladu nejsou žádné problémy. Armádní sklad v Květné má sloužit jen jako záložní sklad pro potřeby firem, které neměly kam jinam materiál odvézt. Bohumínská společnost Bochemie má ve Vrběticích recyklační závod na přepracování prošlého raketového paliva.

Při loňském prvním výbuchu ve Vrběticích zahynuli dva lidé. Policie události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Odvoz zbylé munice začal v únoru. Celkový počet kamionů, které by měly s nákladem munice opustit Vrbětice, policie odhaduje na 350 až 400. Podle ministerstva vnitra bylo ve 27 skladech asi 7000 tun materiálu včetně 1000 tun výbušniny.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy