Armáda chce od Italů obrněnce za dvě miliardy

Domácí Domácí
4. 10. 2009 22:29
Není jasné, zda na ně vojáci budou mít peníze
Nyní vojáci dostávají obrněnce Pandur II
Nyní vojáci dostávají obrněnce Pandur II | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Armáda hodlá koupit od italské firmy Iveco sto lehkých obrněných vozidel. Obchod za dvě miliardy připravje bez výběrového řízení, napsal server Týden.cz. První kusy by měli vojáci převzít ještě letos.

"Zatím nebyl schválen rozpočet, nebyli oficiálně informováni poslanci a zřejmě se schyluje k tomu, že už poněkolikáté neproběhne výběrové řízení," napsal server. Příští rok je na nákupy armády vyčleněno přes 400 milionů korun.

"Uvažujeme o výběrovém řízení, ale jsou i jiné cesty," vysvětlil náměstek ministra obrany Jaroslav Kopřiva. Největším problémem jsou finance, kterých se kvůli úsporám v rozpočtu nedostává.

Ministerstvo obrany opouští 1800 vojáků a zhruba tisíc civilistů.  Letos byl rozpočet resortu 56 miliard, příští rok to bude o sedm miliard méně. Šetření by se neměly dotknout nákupu transportérů Pandur II ani transportních letounů Casa C-295M.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy