Foto: Hledá se pilíř Juditina mostu. Podívejte se, co všechno potápeči našli na dně Vltavy

Foto: Hledá se pilíř Juditina mostu. Podívejte se, co všechno potápeči našli na dně Vltavy
Znáte ho?
Archeologové z Muzea hlavního města Prahy si myslí, že by se o nejstarším pražském stojícím mostě mohli dovědět něco nového.
Na sever od Karlova mostu potápěči vytyčují bójkami prostor. Místo nálezu je pro zařazení nálezu velmi důležité.
Právě tady se předpokládá, že stál třetí pilíř Juditina mostu, který v únoru 1342 smetla povodeň.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
19. 2. 2016 14:16
Tisíce předmětů nalezli předloni potápěči v okolí Karlova mostu na dně Vltavy. Teď se pokusí najít zbytky dvou starších mostů, Juditina i prvního dřevěného přechodu přes Vltavu z desátého století.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy