reklama
 
 

ANO si drží třicet procent, ukazuje průzkum, nabraný před vypuknutím aféry Babiše ml.

23. 11. 2018 14:28
Hnutí ANO by podle listopadového modelu CVVM vyhrálo volby s bezmála třiceti procenty hlasů, daleko za ním jsou s polovičním výsledkem ODS a piráti. Většina respondentů aktuálního šetření však odpovídala ještě před odvysíláním reportáže, která rozpoutala aféru Andreje Babiše mladšího. Autoři zprávy konstatují posílení SPD a potvrzení poklesu podpory ČSSD.

"U listopadového měření pozorujeme u některých stran návrat ke stavu před šetřením v říjnu 2018, které bylo ovlivněno dobou sběru dat bezprostředně po komunálních a zejména senátních volbách," komentují ve zprávě výsledky průzkumu autoři.

Hodnoty ODS a KDU-ČSL, které v minulém měsíci narostly, se vrátily zpět, a stejně tak nárůst podpory Pirátů lze chápat jako návrat k předvolební podpoře. Naopak pokles podpory ČSSD na úroveň devíti procent v minulém měření se zdá být stabilním posunem.

"Nově pozorujeme statisticky významný nárůst podpory SPD na sedm a půl procenta, jejíž podpora se tak vrací na úroveň z května 2018. U ostatních stran nedošlo ke statisticky významným posunům," uvedli výzkumníci.

Průzkum proběhl ve dnech 3.-15. listopadu na vzorku 1 104 respondentů. Celou zprávu k průzkumu ve formátu PDF najdete zde.

autor: Domácí | 23. 11. 2018 14:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama