DVTV si z Křišťálové Lupy odnesla dvě ceny, anketu ovládl Avast

ČTK ČTK
1. 12. 2016 22:36
O vítězích ve 14 kategoriích ankety pořádané serverem Lupa.cz rozhodly svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost. Český výrobce bezpečnostního softwaru Avast získal ocenění ve třech kategoriích. Cenu popularity a vítězství v kategorii Zpravodajství získala internetová televize DVTV.
Moderátoři Daniela Drtinová, Filip Horký a Martin Veselovský z projektu DVTV
Moderátoři Daniela Drtinová, Filip Horký a Martin Veselovský z projektu DVTV | Foto: DVTV

Praha – Letošní 11. ročník ankety Křišťálová Lupa ovládl český výrobce bezpečnostního softwaru Avast. Získal ocenění ve třech kategoriích. Internetová televize DVTV dostala dvě ceny. Ve čtvrtek večer to oznámili organizátoři ankety, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu za letošní rok.

O vítězích ve 14 kategoriích ankety pořádané serverem Lupa.cz rozhodly svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost.

Ocenění za nejlepší projekt letošního roku získala společnost Avast za koupi nizozemského konkurenta AVG. Prvenství si odnáší i v kategorii Globální projekty českých tvůrců a do třetice zakladatelé Avastu Eduard Kučera a Pavel Baudiš převzali ocenění Osobnost roku. Cenu popularity a vítězství v kategorii Zpravodajství získala internetová televize DVTV.

Cenu v kategorii E-commerce inspirace obdržela služba zprostředkování půjček Zonky, vítězství v kategorii Obsahová inspirace může slavit ministerstvo kultury na Twitteru a marketingovou inspirací byla vyhlášená 1. liga ePojisteni.cz. Své prvenství v kategorii Internetové obchodování již počtvrté v řadě obhájila Heureka.cz. Anticena byla odbornou porotou udělena za cenzuru internetu v hazardním zákoně.

Zvláštní cenu serveru Lupa.cz za prosazování otevřených dat získali Jakub Mráček, Benedikt Kotmel a Michal Kubáň. Letos poprvé generální partner ankety, Česká spořitelna, udělil ocenění Inspirace roku, a to projektu LidskáSíla.cz.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy