Proč byste měli zvolit mého manžela prezidentem. Odpovídá osm žen, které se můžou stát první dámou

Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
Aktualizováno 1. 1. 2018 20:00
O post hlavy státu se uchází devět mužů. Všechny kandidáty, s výjimkou ovdovělého Petra Hanniga, provází kampaní jejich partnerky. V anketě odpověděly na to, proč by Češi měli volit právě jejich muže a čemu by se chtěly věnovat v roli první dámy.
Klára Fischerová, manželka prezidentského kandidáta Pavla Fischera.
Klára Fischerová, manželka prezidentského kandidáta Pavla Fischera. | Foto: ČTK

Klára Fischerová

Manželka někdejšího diplomata Pavla Fischera. Pracuje ve společnosti ProCestu a je manažerkou dobročinných obchodů v projektu Cesta domů. S manželem se jim narodily čtyři děti - dvě dcery a dva synové. Ten nejstarší před čtyřmi lety zemřel.

Jak jste reagovala, když se váš partner rozhodl kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách?

Řekla jsem si, že během letošního adventu se rozhodně nebudeme nudit.

Proč by lidé měli vašeho partnera volit?

Protože je to inteligentní, vzdělaný, poctivý a slušný muž, který se skvěle orientuje v domácí i zahraniční politice, dokáže lidem naslouchat, je otevřený dialogu, dokáže lidi sjednocovat, má všechno to, co současnému nejvyššímu postu chybí.

Co by podle vás mělo být hlavní úlohou první dámy a čemu konkrétně se chcete v této roli věnovat vy? Přerušíte práci ve svém stávajícím oboru?

První dáma by měla stát po boku svého manžela, diskrétně a s elegancí, věnovat by se měla převážně charitativní nebo dobrovolnické činnosti, což ve své současné profesi dělám a počítám s tím, že v tom budu i nadále pokračovat.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy