Osobnosti radí, jak vybrat prezidenta: Netřeba supermana, ale Zeman nám ukázal dno

Barbora Doubravová Barbora Doubravová
11. 1. 2023 5:30
Prezident není všemocný a nezařídí blahobyt, ale má umět povzbudit, shodují se osobnosti pro Aktuálně.cz na očekáváních od nové hlavy státu, kterou budou lidé volit tento pátek a sobotu. Muzikant David Koller od ní chce, aby jí nechyběla pokora, olympionik Vavřinec Hradilek žádá autenticitu a podle spisovatelky Markéty Lukáškové se při jejím projevu nemá kroutit žaludek.
"Myslím, že jsem svobodný člověk. Někdo to říká v hospodě nebo doma, já to řeknu na koncertě,"  vysvětluje Koller, proč často komentuje politiku.
"Myslím, že jsem svobodný člověk. Někdo to říká v hospodě nebo doma, já to řeknu na koncertě," vysvětluje Koller, proč často komentuje politiku. | Foto: Lukáš Bíba / HN

David Koller, muzikant

"Prezident především nesmí být estébák, lhář a podvodník. Náhlá snaha stát se prezidentkou, v podstatě ze dne na den, mi také moc nekonvenuje. Nový prezident by měl být demokrat, člověk respektující okolí a někdo se všeobecným rozhledem, komu se dá věřit. Takových je mezi kandidáty více. Takže bych preferoval někoho z vysoké politiky, který něco dokázal, má smysl pro humor, dokáže si udělat legraci i ze sebe a nechybí mu pokora. Takový je v mých očích třeba sympaťák Petr Pavel. A abych nezapomněl - dá se mu věřit." 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy