Andrej Babiš chce do Senátu za ANO Hanu Marvanovou

ČTK ČTK
28. 5. 2014 19:00
Hnutí podle médií uvažuje také o tom, že by do komunálních voleb v Praze nasadilo vdovu po architektu Janu Kaplickém Elišku. "Není to špatné jméno," reagoval na dotaz novinářů Andrej Babiš.
ekonomika babiš okd
ekonomika babiš okd | Foto: DVTV

Praha - Vedení koaličního hnutí ANO bude o víkendu s předsedy krajských organizací jednat o přípravě na podzimní senátní a komunální volby. Předseda ANO Andrej Babiš ve středu novinářům řekl, že chce, aby za hnutí v Praze do Senátu kandidovala náměstkyně ministerstva spravedlnosti a advokátka Hana Marvanová.

Babiš ale odmítl, že by kandidatura Marvanové byla způsobem, jak řešit spory mezi ní a ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou (za ANO). "Nemá to žádnou vazbu," uvedl Babiš, který už dříve řekl, že chce neshody na ministerstvu řešit.

Hnutí podle médií uvažuje také o tom, že by do komunálních voleb v Praze nasadilo vdovu po architektu Janu Kaplickém Elišku. "Není to špatné jméno," reagoval dnes na dotaz novinářů Babiš.

ANO ale musí řešit hlavně to, že nemá pro podzimní senátní a komunální volby dostatek vhodných kandidátů. "Naše hnutí bylo založeno na osobnostech. Klíčové osoby odešly do exekutivy a Parlamentu, máme tam trošku mezeru a potřebujeme si o tom promluvit," konstatoval Babiš. Hnutí proto uvažuje o tom, že osloví veřejnost, aby mu sama navrhla, jaké kandidáty by si na konkrétních místech představovala.

Hnutí by o víkendu mělo zhodnotit také výsledek evropských voleb, ve kterých ANO zvítězilo těsně před opoziční TOP 09. Babiš si už po nedělním vyhlášení postěžoval, že je přístupem některých svých kolegů ke kampani zklamán. Podle něj nepřikládali těmto volbám velký význam a soustředili se spíše na podzimní komunální volby.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Elitní parkurová série Global Champions, která měla vyvrcholit na podzim v Praze, se už letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru nerozběhne. Zástupci seriálu, v němž závodí i česká jezdkyně Anna Kellnerová, sezonu obnoví příští rok. Oznámili to na webu soutěže.

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

před 27 minutami

Mistry pěvce norimberské ve Státní opeře nahradí Tristan a Isolda

Listopadové uvedení opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští, které mělo být vrcholem sezony v pražské Státní opeře, nahradí Tristan a Isolda. Důvodem jsou stávající hygienická opatření, která velkým divadlům komplikují zkoušení mnohočlenného orchestru a sboru, stejně jako omezení mezistátní dopravy a nepřítomnost zahraničních umělců. "Karanténou způsobené zpoždění neumožňuje odpovědně nastudovat očekávaný operního opus," vysvětluje ředitel Národního divadla Jan Burian. Na programu místo toho bude jiný, méně výpravný a také pro sbor méně náročný Wagnerův titul Tristan a Isolda. Ten uvede Státní opera 26. listopadu. Předprodej vstupenek začne 1. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy