Andrej Babiš chce do Senátu za ANO Hanu Marvanovou

ČTK ČTK
28. 5. 2014 19:00
Hnutí podle médií uvažuje také o tom, že by do komunálních voleb v Praze nasadilo vdovu po architektu Janu Kaplickém Elišku. "Není to špatné jméno," reagoval na dotaz novinářů Andrej Babiš.
ekonomika babiš okd
ekonomika babiš okd | Foto: DVTV

Praha - Vedení koaličního hnutí ANO bude o víkendu s předsedy krajských organizací jednat o přípravě na podzimní senátní a komunální volby. Předseda ANO Andrej Babiš ve středu novinářům řekl, že chce, aby za hnutí v Praze do Senátu kandidovala náměstkyně ministerstva spravedlnosti a advokátka Hana Marvanová.

Babiš ale odmítl, že by kandidatura Marvanové byla způsobem, jak řešit spory mezi ní a ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou (za ANO). "Nemá to žádnou vazbu," uvedl Babiš, který už dříve řekl, že chce neshody na ministerstvu řešit.

Hnutí podle médií uvažuje také o tom, že by do komunálních voleb v Praze nasadilo vdovu po architektu Janu Kaplickém Elišku. "Není to špatné jméno," reagoval dnes na dotaz novinářů Babiš.

ANO ale musí řešit hlavně to, že nemá pro podzimní senátní a komunální volby dostatek vhodných kandidátů. "Naše hnutí bylo založeno na osobnostech. Klíčové osoby odešly do exekutivy a Parlamentu, máme tam trošku mezeru a potřebujeme si o tom promluvit," konstatoval Babiš. Hnutí proto uvažuje o tom, že osloví veřejnost, aby mu sama navrhla, jaké kandidáty by si na konkrétních místech představovala.

Hnutí by o víkendu mělo zhodnotit také výsledek evropských voleb, ve kterých ANO zvítězilo těsně před opoziční TOP 09. Babiš si už po nedělním vyhlášení postěžoval, že je přístupem některých svých kolegů ke kampani zklamán. Podle něj nepřikládali těmto volbám velký význam a soustředili se spíše na podzimní komunální volby.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy