Premiér Babiš chodí po ošetření v karlovarské nemocnici s hůlkou

Domácí ČTK Domácí, ČTK
26. 6. 2020 14:56
Premiér Andrej Babiš se v pátek při návštěvě Karlovarského kraje nechal vyšetřit pro bolest v koleni. Po ošetření vyfasoval k ulehčení pohybu hůlku.
Andrej Babiš (ANO) musel páteční návštěvu sklárny Moser absolvovat s hůlkou.
Andrej Babiš (ANO) musel páteční návštěvu sklárny Moser absolvovat s hůlkou. | Foto: Facebook Andreje Babiše

Premiér Andrej Babiš přijel v pátek spolu s ministrem průmyslu, obchodu a dopravy Karlem Havlíčkem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou na pracovní návštěvu Karlovarského kraje.

Dříve než se však mohl připojit k naplánovanému programu, musel do nemocnice. "Nateklo mi koleno, ráno jsem špatně chodil, tak jsem poprosil (karlovarskou) primátorku," uvedl premiér s tím, že ta mu domluvila ošetření v karlovarské nemocnici. 

Lékaři mu provedli punkci. "Byl jsem na rentgenu, vzali mi asi 40 mililitrů vody," řekl Babiš novinářům. "Nevím z čeho to je, ale nebolí mě to," dodal. Z nemocnice odešel s hůlkou, se kterou pak absolvoval i další program. 

S ministrem Havlíčkem zavítal například na stavbu dálnice D6 u Řevničova. Ministr uvedl, že by mohla být hotová o rok či dva dříve, než Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánovalo, a to díky novele takzvaného liniového zákona, která má umožnit rychlejší přípravu infrastrukturních staveb.

O víkendu musel do nemocnice i první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Serveru Seznam Zprávy řekl, že se mu udělalo v neděli špatně. V pražském Institutu klinické a experimentální medicíny poté podstoupil některá vyšetření.

 

Právě se děje

Další zprávy